Zpráva zmiňovala hnutí SPD už v minulosti, Okamura se proti ní vždy ohradil, je podle něj politicky motivovaná. Hnutí sice podle dokumentu v loňském roce čelilo vnitřním neshodám i roztržce s konspiračním webem Aeronet, který začal publikovat články zaměřené proti jeho představitelům, i přesto ale zůstalo nejvlivnějším subjektem prý podněcujícím xenofobní nálady ve společnosti.
Získat body pomocí „rozsévání nenávisti a vyhroceného nacionalismu“ se ale snažily i jiné politické skupiny; zpráva zmiňuje kampaň Sdružení Mostečané Mostu před komunálními volbami. Sdružení mělo mimo jiné na reklamních plochách strany hesla typu „Nepřizpůsobivé není třeba řešit, ale vyřešit“ či „Neumíš se chovat, nemůžeš s námi žít“.
Na tradiční pravicové scéně ale i tak zaznamenali policisté oproti předchozím rokům oživení, na kterém se významně podílela organizace Národní a sociální fronta. Vedle ní na české scéně působily i další skupiny neonacistů, které podle dokumentu charakterizovala „absence širšího povědomí o nacistické ideologii“.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Dobrý den, mám dotaz, proč je pro vás cesta na summit tak důležitá?
Vždyť ať tam vyjednáte cokoliv, bez souhlasu vlády to bude stejně k ničemu. A proč tak trváte na tom, že musíte být v čele? Já nemám nic proti tomu abyste tam jel, i s tím souhlasím, ale přijde mi, že už to také tlačíte zbytečně až moc na sílu a nevím, zda to je k něčemu a čemu dobré. Jana
Další články z rubriky
16:40 Během summitu NATO se lid baví videem s Petrem Kolářem
Opět koluje vyjádření prezidentova „přítele po boku“ Petra Koláře. V koláži účtu Rapotamol se Kolářo…
- 15:28 Kde usedne Pavel? Zeman připomíná, že politik by neměl být směšný
- 9:52 Tajemství vytoužené večeře Petra Pavla odhaleno
- 9:40 „Estébáci.“ Odhalil minulost Petra Pavla, teď vyčinil kavárně
- 21:05 „Kdybych vzal těch půl miliardy...“ Postavit Krtkův svět nakonec není trestné
- 15:51 Uvažujete o klimatizaci? Uvažujte rychle. Brusel chystá velká omezení

