Vojtěch Filip na smetiště dějin? KSČM se houfuje proti němu. Už nejen Skála

02.10.2019 8:00

Oldřich Bubeníček. V současné době komunistický ústecký hejtman, jenž by mohl nahradit Vojtěcha Filipa v křesle předsedy KSČM. Straně totiž reálně hrozí, že by mohla vypadnout z Poslanecké sněmovny, a tak by se na jaře mohli rebelové ve straně vzbouřit a chtít změnu. Píše o tom dnešní MF Dnes.

Vojtěch Filip na smetiště dějin? KSČM se houfuje proti němu. Už nejen Skála
Foto: Redakce
Popisek: hejtman Bubeníček (KSČM)
reklama

Bubeníček je jediným komunistou, který v poslední době vyhrál nějaké volby. Podpořil by jej v případě jeho kandidatury dokonce Filipův protikandidát z roku 2017 Josef Skála. „Jemu jsem připraven krýt záda i jako místopředseda,“ uvedl Bubeníček. 

Anketa

Kdo je nejlepší moderátor?

hlasovalo: 14020 lidí

Komunisté v současné době bojují s ubývajícími procenty volebních preferencí. Na jarním sjezdu by se tak rebelové mohli pokusit o změnu. Bubeníček se však podle všeho do vysoké politiky nehrne. „Kandidovat nebudu. Do vedení musejí přijít lidé o generaci mladší,“ tvrdí Bubeníček.

Filip kandidaturu zatím zvažuje, podle jeho slov půjde o to, zda jej budou komunisté ve svém čele chtít. O post předsedy by mohli zabojovat i poslanec Leo Luzar, Josef Skála či europoslankyně Kateřina Konečná. 

V posledním průzkumu CVVM měli komunisté 8,5 procenta hlasů. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Migranti nemají práci, kradou a znásilňují ženy? Vypněte to!“ Petr Žantovský sleduje řev, který nastal po slovech Ivany Trumpové

7:41 „Migranti nemají práci, kradou a znásilňují ženy? Vypněte to!“ Petr Žantovský sleduje řev, který nastal po slovech Ivany Trumpové

TÝDEN V MÉDIÍCH Televizní rozhovor s Ivanou Trumpovou, bývalou manželkou nynějšího prezidenta Spojen…