Vojtěch nad rostoucími čísly nakažených: Otálelo se s rouškami. Měl jsem návrh, ale nebyl podpořen, ani odborníky

12.09.2020 13:27

V Česku v posledních dnech padají rekordní čísla v nárůstu počtu potvrzených nakažených koronavirem. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (nestr. za ANO) zpytuje svědomí, že se s opatřením nosit roušky ve vnitřních prostorách otálelo. „Možná jsem na tom měl víc trvat,“ uvedl v rozhovoru pro Lidové noviny.

Vojtěch nad rostoucími čísly nakažených: Otálelo se s rouškami. Měl jsem návrh, ale nebyl podpořen, ani odborníky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adam Vojtěch

Původně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch vydal nařízení, aby se roušky ve vnitřních prostorách nosily už od 1. září. Své rozhodnutí však po schůzce s premiérem přehodnotil a změnil. Do Česka se plošné nošení roušek vrátilo od čtvrtka 10. září. „Je pravda, že jsem měl návrh, který nakonec nebyl podpořen. Tehdy ho nepodpořili ani odborníci, nebyla na tom obecná shoda. Teď už je, takže reagujeme na situaci,“ sdělil ministr.

„Možná jsem na tom měl víc trvat,“ reagoval na otázku, zda lituje toho, že od svého původního plánu upustil. „Ale jak říkám, ani odborníci v rámci ministerstva se na tom neshodovali stoprocentně. Proto jsme udělali určitou úpravu a roušky jsme od 1. září nařídili povinně na místech, kde je vysoké riziko nákazy, to znamená ve zdravotnických a sociálních zařízeních, ve veřejné dopravě a podobně. Teď nařízení rozšiřujeme. Můj názor nebyl všemi podpořen, nyní se situace změnila,“ doplnil.

Vojtěch ve svém tweetu proto vyzval občany k odpovědnosti a k dodržování základních hygienických pravidel. „Zapamatujme si pravidlo 3R. Ruce, roušky, rozestupy. Je to to nejmenší a přitom tak důležité. Každý z nás může svým odpovědným přístupem přispět ke zvládnutí této epidemie,“ vzkázal ministr Vojtěch.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

19:45 Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

Poslanec a jeden ze zakladatelů hnutí STAN Petr Gazdík se domnívá, že Vít Rakušan by měl kandidovat …