Vojtěch nad rostoucími čísly nakažených: Otálelo se s rouškami. Měl jsem návrh, ale nebyl podpořen, ani odborníky

12.09.2020 13:27

V Česku v posledních dnech padají rekordní čísla v nárůstu počtu potvrzených nakažených koronavirem. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (nestr. za ANO) zpytuje svědomí, že se s opatřením nosit roušky ve vnitřních prostorách otálelo. „Možná jsem na tom měl víc trvat,“ uvedl v rozhovoru pro Lidové noviny.

Vojtěch nad rostoucími čísly nakažených: Otálelo se s rouškami. Měl jsem návrh, ale nebyl podpořen, ani odborníky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adam Vojtěch
reklama

Původně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch vydal nařízení, aby se roušky ve vnitřních prostorách nosily už od 1. září. Své rozhodnutí však po schůzce s premiérem přehodnotil a změnil. Do Česka se plošné nošení roušek vrátilo od čtvrtka 10. září. „Je pravda, že jsem měl návrh, který nakonec nebyl podpořen. Tehdy ho nepodpořili ani odborníci, nebyla na tom obecná shoda. Teď už je, takže reagujeme na situaci,“ sdělil ministr.

„Možná jsem na tom měl víc trvat,“ reagoval na otázku, zda lituje toho, že od svého původního plánu upustil. „Ale jak říkám, ani odborníci v rámci ministerstva se na tom neshodovali stoprocentně. Proto jsme udělali určitou úpravu a roušky jsme od 1. září nařídili povinně na místech, kde je vysoké riziko nákazy, to znamená ve zdravotnických a sociálních zařízeních, ve veřejné dopravě a podobně. Teď nařízení rozšiřujeme. Můj názor nebyl všemi podpořen, nyní se situace změnila,“ doplnil.

Vojtěch ve svém tweetu proto vyzval občany k odpovědnosti a k dodržování základních hygienických pravidel. „Zapamatujme si pravidlo 3R. Ruce, roušky, rozestupy. Je to to nejmenší a přitom tak důležité. Každý z nás může svým odpovědným přístupem přispět ke zvládnutí této epidemie,“ vzkázal ministr Vojtěch.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice a tajné služby USA. Rusofobní rasisté, zadání z NATO. Volný zboural sněmovnu, žádal trest pro Koudelku

19:10 Vrbětice a tajné služby USA. Rusofobní rasisté, zadání z NATO. Volný zboural sněmovnu, žádal trest pro Koudelku

Na plénu Poslanecké sněmovny se to v úterý hemžilo názory týkajícími se kauzy Vrbětic. Nezařazený po…