Vojtěch se přidal k těm, kteří odmítají spolupráci s Okamurou: V takové vládě bych pravděpodobně nebyl

30.05.2018 17:58 | Zprávy

Ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu vystoupil ministr zdravotnictví v demisi za hnutí ANO Adam Vojtěch. Posluchačům popsal, jak to bude dál s ukrajinskými lékaři v českých nemocnicích, bez nichž se podle politických představitelů krajů mnohdy neobejdeme, a proč je tak tvrdým zastáncem co nejpřísnějšího zákazu kouření.

Vojtěch se přidal k těm, kteří odmítají spolupráci s Okamurou: V takové vládě bych pravděpodobně nebyl
Foto: archiv A. Vojtěch
Popisek: Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

Ukrajinští lékaři mohou být v klidu. V platnosti zůstává výjimka, která jim otevírá dveře do českých nemocnic. Lékařské odbory zuří. Tvrdí, že u některých ukrajinských lékařů není jisté, zda mají příslušnou kvalifikaci a zda se domluví s českými pacienty česky. Odbory žádaly zarazit práci ukrajinským lékařům, pokud neprokážou své dovednosti. Odbory dokonce tvrdí, že tu jsou ukrajinští lékaři nelegálně.

Proti tomu se okamžitě postavili politici z krajů, kteří varují, že bez ukrajinských lékařů nebude zdravotnictví fungovat, jak by bylo třeba.

Podle ministra je to tak, že ukrajinští lékaři, kteří ještě nesložili v Česku aprobační zkoušku, jsou pod dohledem českých lékařů. Ministr také prozradil, že program už běží dva roky, takže příliš nechápe, proč se odbor bouří zrovna teď. Lékaři sem přicházejí v rámci projektu vysokoškolsky vzdělaných pracovníků. „Je to tady dva roky a ještě nikdo nikdy neřekl, že to je nelegální,“ zdůraznil host.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jsem zděšen, kolik je tu dezolátů, rozesmál Erik Best sál a řekl pravdu o Ukrajině

17:20 Jsem zděšen, kolik je tu dezolátů, rozesmál Erik Best sál a řekl pravdu o Ukrajině

Komentátor Erik Best vystoupil na Konzervativním kempu, který se koná tento víkend v hotelu Jezerka …