Vojtěcha Filipa odvolat, říká významný hlas z ČSSD. A místo něj...

20.05.2020 8:07 | Zprávy

Bývalý poslanec za ČSSD Antonín Seďa se domnívá, že sociální demokracie by měla podpořit odvolání předsedy KSČM Vojtěcha Filipa z vedení Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. To požaduje například hnutí STAN, kterému se nelíbí Filipovy výroky v ruském tisku.

Vojtěcha Filipa odvolat, říká významný hlas z ČSSD. A místo něj...
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Vojtěch Filip

"Můj osobní názor je, že by ČSSD měla podpořit odvolání předsedy KSČM Vojtěcha Filpa z vedení Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Zároveň pro zachování parity výsledků voleb toto místo nabídnout jinému poslanci této politické strany. Těch důvodů k odvolání je několik," uvádí Seďa.

Tím přetrvávajícím je podle něj Filipova minulost v StB, organizaci, která stíhala demokraty. "Zásadnějším důvodem je skutečnost, že funkce v čele PSP ČR je funkcí, zastupující nejen demokratický parlament, ale zejména Českou republiku a její zahraniční politiku. V tomto případě se jedná o poškozování národních zájmů naší země," dodal.

"A nejnovějším důvodem je rozhovor Vojtěcha Filipa pro ruská média, kde nařkl řadu politiků naší země a tím i naši společnost z fašizace. Přestože s politikou prováděnou některými pražskými komunálními politiky nesouhlasím, přece jenom je třeba rozlišovat mezi zvěrstvy, které na obyvatele naší země napáchal fašistický režim za 2. světové války a současnou demokratickou společností. Prostě i pro politiky musí existovat jisté morální a politické hranice, které by neměli překračovat. A netýká se to pouze pana předsedy KSČM," uzavřel.

Předseda komunistů nedávno v rozhovoru s ruským armádním deníkem Krasnaja Zvezda kritizoval "zločinné" odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6. Pochválil také ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady v Rusku ke svolení se stavbou pomníků československým legionářům, padlým v boji s ruskými bolševiky.

Šéf diplomacie Tomáš Petříček (ČSSD) mu následně vzkázal, že by se měl stydět a že bez legionářů by Československo nevzniklo. Hnutí STAN pak žádá, aby Filip byl odvolán z funkce místopředsedy dolní komory. Sněmovna by se také měla distancovat od Filipových výroků v ruském tisku, míní STAN.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aliance pro rodinu placená z Ruska? Pochyby: Richterová křičí, soud kývá. Zvláštní

9:48 Aliance pro rodinu placená z Ruska? Pochyby: Richterová křičí, soud kývá. Zvláštní

TÝDEN V MÉDIÍCH Z takzvaného boje za svobodu slova a za novinářskou objektivitu a nezávislost se vyv…