Vokřál z ANO: Když vidím, co předvádí Okamura, tak zaplať pánbůh za Filipa

10.12.2018 22:01

Místopředseda ANO a bývalý brněnský primátor Petr Vokřál se v rozhovoru pro Deník N vyslovil, že hnutí ANO i přes pokles koaličního potenciálu není připraveno Babiše obětovat. Podle jeho názoru vláda nefunguje špatně, naopak se podařila řada věcí.

Vokřál z ANO: Když vidím, co předvádí Okamura, tak zaplať pánbůh za Filipa
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Petr Vokřál, ANO
reklama

Bývalý primátor Petr Vokřál nyní usedá v opozičních lavicích brněnského zastupitelstva. Politické strany vytvořily koalici bez vítězného hnutí ANO. Městu tak vládne ODS společně s KDU-ČSL, Piráty a ČSSD včele s primátorkou Markétou Vaňkovou z ODS. Vokřál, který před vstupem do politiky působil jako manažer odpadové firmy, chce podle svých slov v politice zůstat i přesto, že má nabídky z byznysu. Nevyloučil možnost, že by se mohl ucházet o post hejtmana v krajských volbách, které se budou konat za dva roky. 

„O mojí kandidatuře se v hnutí bavíme. Ale zatím to není uzavřené, je to jedna z alternativ,“ říká Vokřál s tím, že vítězství hnutí ANO v Brně nebylo zdaleka jisté. Podle něj jsou zde voliči trochu jiní než v Ostravě nebo Ústí nad Labem. „Věděl jsem, že jako primátor jsem schopen značce hnutí přidat možná jedno dvě procenta,“ myslí si Vokřál podle Deníku N.

Zpráva zde.

V rozhovoru Vokřál také odpovídá na to, co si myslí o tom, že vláda je závislá na hlasech KSČM. Bývalý primátor se totiž mnohokrát proti komunistům vymezoval. „Šťastný z toho nejsem, to jsem říkal mnohokrát. Ale je otázka, jaké jsou jiné alternativy. Kdyby byla vláda závislá na podpoře KSČM a SPD zároveň, už by to pro mě bylo nepřijatelné, to říkám na rovinu,“ uvedl jasně. Podle něho vláda funguje a s ČSSD má šanci, že i nadále bude fungovat. „Prostě vznikla vláda, která může fungovat díky podpoře komunistů,“ vysvětlil s tím, že v městském zastupitelstvu by do spolupráce s komunisty nešel. Podle něj je to daň za neochotu jednání ostatních politických subjektů s Andrejem Babišem. „Na druhou stranu, když vidím, jak se chová Tomio Okamura a jak se relativně racionálně chová Vojtěch Filip, ještě zaplať pánbůh za Filipa,“ uvedl. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: sla
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Už jste četli? Farmář dostává za kilogram jablek 5,50 Kč. A teď se podívejte, proč nakonec jedno kilo koupíte za desítky korun

10:06 Už jste četli? Farmář dostává za kilogram jablek 5,50 Kč. A teď se podívejte, proč nakonec jedno kilo koupíte za desítky korun

Téma zemědělství je v poslední době nejen v médiích velmi časté. Mluví se o zadržování vody v krajin…