Volba do Rady ČRo: Martina Kociánová postoupila dále

24.06.2021 12:33 | Zprávy

Martina Kociánová, Zdeněk Musil a Jiří Šuchman. Tři finalisty do Rady Českého rozhlasu dnes vybral volební výbor Poslanecké sněmovny.

Volba do Rady ČRo: Martina Kociánová postoupila dále
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

„Volební výbor vybral finalisty do Rady ČRo. Martina Kociánová – 11 hlasů, Zdeněk Musil – 11 hlasů, Jiří Šuchman – 11 hlasů,“ píše na svém twitterovém účtu novinář Filip Rožánek. Podle jeho informací hlasovalo 12 členů výboru.

Volební výbor vybral finalisty do Rady ČRo.

Martina Kociánová – 11 hlasů
Zdeněk Musil – 11 hlasů
Jiří Šuchman – 11 hlasů

— Filip Rožánek (@rozanek) June 24, 2021

Rada Českého rozhlasu je orgánem, jímž se uplatňuje právo veřejnosti na kontrolu tvorby a šíření programů Českého rozhlasu. Odpovědná je Poslanecké sněmovně, která právě volí její členy. Celkem jich je 9, voleni jsou na funkční období šesti let. Každé dva roky je volena jedna třetina členů.

Nejblíže k Českému rozhlasu má pak z finalistů asi Martina Kociánová. Dlouholetá redaktorka a moderátorka prošla například Českou televizí, TV Novou, TV Primou i Z1. Moderovala i na rádiu Frekvence 1 či právě na Českém rozhlasu. Nyní je ústřední postavou projektu KupředuDoMinulosti.cz.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trafika pro Beka? Ministrovi napsal naštvaný učitel. A nebyl sám

21:13 Trafika pro Beka? Ministrovi napsal naštvaný učitel. A nebyl sám

Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) se brání spekulacím, že si v rámci novely zákona o vysokých škol…