Volby ve Středočeském kraji: Moravčíková musí uvolnit hejtmanské křeslo

16.10.2012 21:58 | Zprávy
autor: adr

Nové zastupitelstvo Středočeského kraje, které si voliči zvolili ve víkendových volbách, zasedne do čtyř týdnů. Kromě třiceti šesti nováčků zasedne do lavic zastupitelstva i starostka Štěchovic Miloslava Vlková, která čelí obvinění z vydírání učitelky tamní mateřské školky. Zvýší se také počet žen.

Volby ve Středočeském kraji: Moravčíková musí uvolnit hejtmanské křeslo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova krajského úřadu Středočeského kraje

Dosavadní hejtmanka Zuzana Moravčíková má na vystěhování z kanceláře necelý měsíc. "Hejtmanka opustí svou kancelář tak, aby do ní v den ustavujícího zastupitelstva mohl usednout nový hejtman," řekl serveru iDnes.cz mluvčí kraje Milan Smutný.

Nejmladším členem zastupitelstva se již potřetí stal Jan Skopeček z ODS, letos mu bude 32 let. Poprvé kandidoval už před osmi lety a za celou dobu jej nikdo mladší nepředběhl.

Skopeček je poradcem prezidenta Václava Klause, radním Hořovic a výkonným ředitelem Centra pro ekonomiku a politiku - občanského sdružení, které založil Klaus.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Macinka

Budete jednat s Macinkou o jeho sms prezidentovi? Co na ně říkáte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo je foltýnovská sv*ně, kdo hodnotový spřízněnec prezidenta? Keller připravil test

4:44 Kdo je foltýnovská sv*ně, kdo hodnotový spřízněnec prezidenta? Keller připravil test

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Znáte dobře své nejvyšší hodnoty? Ptá se sociolog a filozof Jan Keller. Místo …