Volební podvod? Muslimská komunita v Praze má problém. A výzva k ozbrojení...

19.03.2019 14:38

Nový předseda pražské muslimské obce, právník ukrajinského původu Leonid Kušnarenko přednesl návrh, aby muslimové neváhali bránit své mešity třeba i se zbraní v ruce. Reagoval tak na útok na dvě mešity na Novém Zélandu. Muslimská obec v Praze se od Kušnarenkových slov distancovala.

Volební podvod? Muslimská komunita v Praze má problém. A výzva k ozbrojení...
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě

Právník Kušnarenko byl do čela pražské muslimské obce zvolen teprve letos v únoru. Nyní se objevila čerstvá nahrávka, na které Kušnarenko promlouvá k dalším muslimům v souvislosti s terorem na Novém Zélandu.

Anketa

Kdo v posledních letech nejvíc uškodil ODS?

23%
71%
2%
hlasovalo: 14216 lidí

„Salam alejkum všem bratrům a sestrám. Ve světle posledních tragických událostí informuji všechny naše členy, hlavně se jedná o muže: Všichni, kteří máte zájem udělat si zbrojní průkaz a ozbrojit se, pro ochranu majetku a zdraví, se na mě obraťte a já vám s tím pomůžu. Salam alejkum,“ uvedl Kušnarenko na videu natočeném na Václavském náměstí v Praze.

Muslimská obec v Praze (MOP) dává od Kušnarenka ruce pryč. Protože údajně existují pochybnosti o tom, zda volba Kušnarenka předsedou proběhla v pořádku, bylo zahájeno interní vyšetřování. Dokud toto vyšetřování nebude skončeno, je prý třeba chápat Kušnarenkova vyjádření jen a pouze jako vyjádření soukromé osoby.  

„Činnost představenstva MOP v čele s předsedou p. Kushnarenkem byla omezena z důvodu stížnosti na korektnost voleb, ve kterých bylo představenstvo zvoleno. Ústředí Muslimských Obcí takto rozhodlo až do skončení vnitřního vyšetřování, které by mělo celou situaci objasnit. Jakákoliv prohlášení nebo jednání členů představenstva a předsedy p. Kushnarenka jsou tedy jejich soukromá a nereprezentují názory muslimů žijících v Praze ani v ČR,“ stojí v prohlášení uveřejněném na sociální síti Facebook.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Staří, blbí? Vážná slova o Česku: Jde o EU a euro

9:36 Staří, blbí? Vážná slova o Česku: Jde o EU a euro

Ekonomka Hana Lipovská se na svém facebookovém profilu vyjádřila k problematice eura. A na pomoc si …