Volební podvod? Muslimská komunita v Praze má problém. A výzva k ozbrojení...

19.03.2019 14:38

Nový předseda pražské muslimské obce, právník ukrajinského původu Leonid Kušnarenko přednesl návrh, aby muslimové neváhali bránit své mešity třeba i se zbraní v ruce. Reagoval tak na útok na dvě mešity na Novém Zélandu. Muslimská obec v Praze se od Kušnarenkových slov distancovala.

Volební podvod? Muslimská komunita v Praze má problém. A výzva k ozbrojení...
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě
reklama

Právník Kušnarenko byl do čela pražské muslimské obce zvolen teprve letos v únoru. Nyní se objevila čerstvá nahrávka, na které Kušnarenko promlouvá k dalším muslimům v souvislosti s terorem na Novém Zélandu.

Anketa

Kdo v posledních letech nejvíc uškodil ODS?

23%
71%
2%
hlasovalo: 14230 lidí

„Salam alejkum všem bratrům a sestrám. Ve světle posledních tragických událostí informuji všechny naše členy, hlavně se jedná o muže: Všichni, kteří máte zájem udělat si zbrojní průkaz a ozbrojit se, pro ochranu majetku a zdraví, se na mě obraťte a já vám s tím pomůžu. Salam alejkum,“ uvedl Kušnarenko na videu natočeném na Václavském náměstí v Praze.

Muslimská obec v Praze (MOP) dává od Kušnarenka ruce pryč. Protože údajně existují pochybnosti o tom, zda volba Kušnarenka předsedou proběhla v pořádku, bylo zahájeno interní vyšetřování. Dokud toto vyšetřování nebude skončeno, je prý třeba chápat Kušnarenkova vyjádření jen a pouze jako vyjádření soukromé osoby.  

„Činnost představenstva MOP v čele s předsedou p. Kushnarenkem byla omezena z důvodu stížnosti na korektnost voleb, ve kterých bylo představenstvo zvoleno. Ústředí Muslimských Obcí takto rozhodlo až do skončení vnitřního vyšetřování, které by mělo celou situaci objasnit. Jakákoliv prohlášení nebo jednání členů představenstva a předsedy p. Kushnarenka jsou tedy jejich soukromá a nereprezentují názory muslimů žijících v Praze ani v ČR,“ stojí v prohlášení uveřejněném na sociální síti Facebook.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Neuvěřitelný.“ Kroupa diskredituje všechny novináře, míní Kořanová. Udeřila i na opozici, kvůli ČT

17:52 „Neuvěřitelný.“ Kroupa diskredituje všechny novináře, míní Kořanová. Udeřila i na opozici, kvůli ČT

Hostem pořadu X Talk na XTV u moderátora Luboše Xavera Veselého byla poslankyně za vládní hnutí ANO …