Volební sněm Trikolory: Výzva k rezignaci Pavla, řešil se i Kolář

08.02.2026 11:50 | Monitoring

Hnutí Trikolora na sobotním sněmu v Praze obhájilo vedení v čele se Zuzanou Majerovou a zároveň přijalo usnesení, v němž vyzývá prezidenta Petra Pavla k odstoupení z funkce. Důvodem má být porušování ústavy, prezidentského slibu i podle strany nepřiměřený vliv prezidentova poradce.

Volební sněm Trikolory: Výzva k rezignaci Pavla, řešil se i Kolář
Foto: Archiv Zuzany Majerové
Popisek: Zuzana Majerová

Na sněmu Trikolory v Praze obhájila post předsedkyně strany poslankyně Zuzana Majerová. Do vedení hnutí naopak nově přibyl náměstek ministra spravedlnosti Zdeněk Koudelka, který byl zvolen místopředsedou. Prvním místopředsedou zůstává Petr Štěpánek, dalším místopředsedou je i nadále Otto Černý. Nově se do vedení dostal rovněž předseda krajské organizace Trikolory v Plzeňském kraji Pavel Hrouda.

Delegáti sněmu zároveň přijali usnesení, v němž vyzvali prezidenta Petra Pavla, aby rezignoval na svou funkci. Trikolora v něm prezidentovi vytýká porušování Ústavy a prezidentského slibu, konkrétně v souvislosti s jeho rozhodnutím nejmenovat poslance Filipa Turka ministrem životního prostředí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Celý ten , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJirka Fimfárum , 08.02.2026 13:17:36
rudozelený páreček uvědomělých komunistů by měl zmizet včetně šíbra Koláře a 12 vykuků.

|  10 |  0

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…