Volebním komisařům předčasné volby víc peněz nepřinesou

15.10.2013 6:23

Členové okrskových volebních komisí dostanou za předčasné volby do Sněmovny zaplaceno stejně jako za řádné. Jejich základní odměna bude 1300 korun. První zasedání okrskových komisí, které budou dohlížet na průběh hlasování a sčítat odevzdané hlasy, se podle zákona musí uskutečnit nejpozději dnes.

Volebním komisařům předčasné volby víc peněz nepřinesou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební účast je podle odhadů vysoká
reklama

Kromě odměn budou mít místní volební komisaři také nárok na náhradu ušlé mzdy ve výši 43 korun za hodinu, nejvýše však 340 korun za den, podobně jako při prezidentské volbě. Představitelé komisí, které si jejich členové volí, budou dostávat funkční příplatek.

Pokud by volební komisaři dohlíželi na hlasování či sčítání hlasovacích lístků jen část vymezené či potřebné doby, odměna se jim příslušně sníží.

Odměny volebním komisařům představují tradičně nejvyšší díl volebních nákladů státu ze zhruba půl miliardy korun na organizaci sněmovních voleb. Pohybují se kolem 300 milionů korun vzhledem k tomu, že okrskových volebních komisí je na 14.900. Komise musejí být zpravidla alespoň pětičlenné, ve vesnicích do 300 obyvatel nejméně čtyřčlenné.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ty vo*eeeee! To si dělá pr*el!“ Zatímco na Rudém náměstí probíhá vojenská přehlídka, toto odeslal do Moskvy Novotný

12:05 „Ty vo*eeeee! To si dělá pr*el!“ Zatímco na Rudém náměstí probíhá vojenská přehlídka, toto odeslal do Moskvy Novotný

Na Rudém náměstí v Moskvě v neděli dopoledne začaly tradiční oslavy vítězství nad nacistickým Německ…