Volička měla dostat lístky, ale ne všechny. Šíří se foto, Motoristé hovoří o mafii

22.09.2024 16:01 | Monitoring

Zápis u volební komise. Volba Borise Šťastného. Došlo k volebnímu podvodu. V obálce s kandidáty chyběl právě list se Šťastným. „Reprezentujete-li mafiánské hnutí, které ovládá Ministerstvo vnitra, které zase orchestruje české volby, může se vám snadno stát, že v obálkách s volebními lístky distribuovaných přímo ve volebních místnostech jaksi chybí ten se jménem vašeho nejvážnějšího protikandidáta,“ rozbouřil se předseda Motoristů sobě Petr Macinka.

Volička měla dostat lístky, ale ne všechny. Šíří se foto, Motoristé hovoří o mafii
Foto: CzechCrunch
Popisek: Předseda Motoristů Petr Macinka

Ve volebním obvodu pro Prahu 12 se o post senátora ucházel stávající senátor Pavel Fischer. Ten vyhrál v prvním kole se ziskem 53,63 % hlasů, a dostal se tak pohodlně do Senátu. Proti němu stál kandidát Motoristů sobě Boris Šťastný. Nyní přišla stížnost s označením volební podvod. Občanka učinila zápis u volební komise, že v nabídnuté obálce s kandidáty chyběl lístek právě s Borisem Šťastným. Vyjádřil se k tomu už i předseda Motoristů sobě Petr Macinka.

„Sobota 21. 9. 2024, cca 13.20 hod.,“ začíná stížnost voličky u volební komise a pokračuje. „Výše jmenovaná vstoupila do volební místnosti. Volební okrsek 12032, vyzvedla si volební listy, které neobsahovaly všechna čísla kandidátů, a to číslo 6. MUDr. Boris Šťastný, MBA.

Z výše uvedeného jmenovaná činí písemný zápis, neb chybějící volební lístek s číslem 6 lze považovat za volební podvod,“ stojí ve stížnosti sepsané přímo u volební komise na Praze 12.

Předseda Motoristů sobě v reakci naznačil, že za podvodem stojí sám senátor Pavel Fischer. Své obvinění pojal jako pohádkové vyprávění. „Pohádka o tom, jak se dá ,pojistit‘ vítězství v senátních volbách už v prvním kole se ziskem 53 %, když jste předseda výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost a ,umíte‘ být milý na ty správné složky a silové státní kapacity. Nu a protože jste zlý na zlou Čínu, daleko víc než lidé z České republiky vás zajímá situace na vzdáleném Tchaj-wanu, jsou pak tyto zmíněné ,složky‘ milé i na vás,“ nastiňuje Macinka, jak to mohlo být kolem volebního podvodu s chybějícím lístkem Borise Šťastného.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Marian Kučera

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Bydlení

Jedna věc je mít peníze na bydlení, což také úplně nechápu, jak přesně chcete změnit a druhá, aby bylo bydlení k sehnání. To hodláte řešit jak? Protože i když se třeba teď začne stavět, tak to nepokryje poptávku, hlavně, když se soustředí jen na vybrané lokality.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Za normálních okolností bych se domníval, , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseruský medvěd , 22.09.2024 16:44:13
že se prostě stala chyba a lze ji snadno napravit. Ovšem současná vládní garnitura má takové renomé, že každého okamžitě napadne, že to byl trapný podvod.

|  13 |  0

Další články z rubriky

Konečná k okupaci 1968: Nikdo z nás ji neschvaloval tak jako Pavel

18:30 Konečná k okupaci 1968: Nikdo z nás ji neschvaloval tak jako Pavel

Na mítinku v Jablonci lídryně Stačilo! Kateřina Konečná odpovídala na to, jaký má postoj k srpnu 196…