Volím Dienstbiera, říká místostarosta

07.01.2013 12:42 | Zprávy
autor: ava

JUDr. Petr Lachnit z ČSSD, zástupce starosty Městské části Praha 5, říká, že jeho volba náleží samozřejmě kandidátu jeho strany, Jiřímu Dienstbierovi. Přesto má k prezidentské přímé volbě své výhrady…

Volím Dienstbiera, říká místostarosta
Foto: Redakce
Popisek: Petr Lachnit, zástupce starosty Městské části Praha 5

„Tvrdila nám všechna media, že si nadevšechno my občané přejeme přímou volbu prezidenta. Když se ukázalo, že část z nás to bere jen jako zábavnou hru a zbytku je to celkem lhostejné, změnili novináři tón. Najednou to byli poslanci, kdo neuváženě a bez dostatečného projednání zbrkle přijali zákon o přímé volbě. Špatný zákon. Jakoby novináři zapomněli, jaký tlak na politiky vytvořili, aby se poslanci dobrovolně vzdali ve volbě prezidenta své odpovědnosti,“ říká doktor Lachnit a v souvislosti s volbou používá dokonce ostré slůvko – fraška.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …