Vrátila do kalendáře MDŽ. A ČSSD ji vyškrtla

08.03.2011 12:50

Annu Čurdovou, která se mimo jiné zasadila i o to, aby byl do kalendáře navrácen Mezinárodní den žen (MDŽ), vyškrtli z ČSSD. Nezaplatila prý členský příspěvek.

Vrátila do kalendáře MDŽ. A ČSSD ji vyškrtla

ČSSD letos na MDŽ nerozdává v ulicích oranžové růže, dokonce se zbavila i své exposlankyně a někdejší předsedkyně Rady vlády pro rovné příležitosti žen a mužů Čurdové. Jako by o komunisty zprofanovaný svátek a všechno, co s ním souvisí, už neměla zájem.

Straníci z její domovské organizace Praha - Východ tvrdí, že nezaplatila členský příspěvek. Čurdová to ale popírá. "Jsem přesvědčena, že jsem zaplatila příspěvky jiným způsobem. Například jsme odsponzorovala některé akce ČSSD či dětské dny. Proti rozhodnutí okresního výkonného výboru jsem se odvolala ke krajskému vedení," řekla serveru Aktuálně.cz.

Vyzývali jsme ji, ale příspěvek neuhradila

Krajské vedení ale považuje její případ za uzavřený. "Pokud člen neuhradí členské příspěvky, může mu být na úrovni okresu zrušeno členství. To je i případ paní Čurdové, která dva roky po sobě nezaplatila členský příspěvek. Vzhledem k nastalé situaci postupovala okresní organizace standardně," uvedl středočeský lídr Richard Dolejš. "Paní Čurdová nereagovala na výzvy k uhrazení dlužné částky a zcela vědomě nechala situaci dospět až ke zrušení členství. Za čestnější bych považoval, aby vystoupila z ČSSD sama."

Čurdová už má delší dobu rozpory s krajským vedením strany, ať už s Dolejšem osobně nebo s blízkým spolupracovníkem středočeského hejtmana Davida Ratha Filipem Bušinou. Její odchod se tak zdá definitivní.

Čtěte:

Véčkařka Kočí oslaví MDŽ přednáškou, komunistka Konečná kytičkou

Mezinárodní den žen v Brně bude ve znamení rozkoše

Vsetín: MDŽ ve znamení besedy i promítání

Cheb: V rámci MDŽ ženy zaplatí pouhou korunu

Foto: novinky.cz

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

8:47 Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

Senát zkritizoval veřejného ochránce práv Stanislava Křečka za jeho výroky vůči menšinám a uprchlíků…