Vražda Jána Kuciaka: Policie obvinila podnikatelku

29.09.2018 20:27

Slovenská policie zadržela v souvislosti s vraždou novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky další osobu. Údajně jde o podnikatelku, která mluví velmi dobře italsky. V tuto chvíli slovenská policie žádá o uvalení vazby na tři muže, kteří měli ve vraždě dvou mladých lidí sehrát klíčovou roli.

Vražda Jána Kuciaka: Policie obvinila podnikatelku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace před slovenským velvyslanectvím v Praze za nezávislé a důkladné vyšetření vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky a za vznik nové a důvěryhodné vlády
reklama

Strážci zákona na Slovensku pokračují v zátahu na vraha či vrahy a jejich pomocníky v případě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. V týdnu zadržela policie osm osob. Pět z nich propustila a u tří požádala soud o uvalení vazby. Podle slovenských médií jde o bývalého policistu Tomáše Szabóa, jeho bratrance a bývalého vojáka Miroslava Marčeka a Zoltána Andruskóa.

Deník Právo k tomu s odvoláním na slovenskou televizi Markíza dodává, že v pátek policie zadržela další osobu. Má jít o čtyřiačtyřicetiletou podnikatelku z Komárna, která uměla dobře italsky a prý tlumočila italskému podnikateli Marianu Kočnerovi. Ten údajně vyhrožoval Kuciakovi, že si posvítí na jeho rodinu, pokud mu novinář nepřestane věnovat pozornost.

„Hlavním obviněným z dvojnásobné vraždy má být Szabó. Měl absolvovat výcvik v Evropské bezpečnostní agentuře a sloužil jako bezpečnostní stráž na lodi. Podle televize Joj byl v hledáčku policie také v souvislosti s brutální vraždou 40letého podnikatele, kterého zastřelili v prosinci 2016 ve městě Kolárovo,“ doplnil deník.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…