Vražda rukou migranta v Saské Kamenici má dohru. Do města přijela i Merkelová

22.08.2019 19:14

Rok po bouřlivých demonstracích v německé Saské Kamenici (Chemnitz) byl na 8,5 roku odnětí svobody odsouzen Syřan Alá S. za údajný podíl na vraždě pětatřicetiletého německého občana kubánského původu. Právě jeho smrt vyvolala v Saské Kamenici řadu demonstrací. Do města přijela i německá kancléřka Angela Merkelová.

Vražda rukou migranta v Saské Kamenici má dohru. Do města přijela i Merkelová
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Před rokem v srpnu byl v Saské Kamenici (v Chemnitzu) zavražděn pětatřicetiletý Daniel Hillig. Jeho smrt vyvolala řadu demonstrací namířených proti migrantům-uprchlíkům, neboť z vraždy byl podezřelý jeden ze syrských žadatelů o azyl.

Z podílu na vraždě byl obžalován Alá S., soud s ním začal na jaře tohoto roku. Někteří svědci však tvrdí, že na smrti Daniela Hilliga se podíleli dva cizinci. Druhým útočníkem mohl být Iráčan Farhad A., který je však zpět ve své původní vlasti a k soudu se nedostavil.

Server veřejnoprávního Německého rozhlasu tvrdí, že Fahrad A. stále nebyl dopraven do Německa a Alá S. o sobě donedávna prohlašoval, že je zcela nevinen. V posledních dnech však již jen mlčel. Obhajoba tvrdila, že proti jejímu klientovi neexistuje dost důkazů a měl by se dostat na svobodu. Kromě toho by prý měl být odškodněn za neoprávněný dlouhý pobyt ve vazbě.

Státní zástupce proti tvrzení obhajoby postavil svědka, který čin sledoval z asi 50 metrů a označil obžalovaného a jednoho z agresorů. Přesněji řečeno tvrdí, že viděl, jak došlo k bodání nožem. Během vyšetřování však také policii řekl, že viděl, jak dochází k rytmickým pohybům. Sousloví bodání nožem nepoužil.  

Podle informací ČTK byl nakonec Alá S. odsouzen k odnětí svobody na 8,5 roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Poplach v pražské ODS. Ať si to řeší Fiala, když je předseda. Co se dělo na kongresu, než navrhli Novotného

16:33 FOTO Poplach v pražské ODS. Ať si to řeší Fiala, když je předseda. Co se dělo na kongresu, než navrhli Novotného

Po neúspěchu Alexandry Udženije ve volbě prvního místopředsedy ODS zavládl na kongresu největší opoz…