Vrcholní představitelé justice se setkají s prezidentem Zemanem

26.06.2018 6:03

Předsedové ústavního a obou nejvyšších soudů se dnes setkají s prezidentem Milošem Zemanem. Budou řešit otázky justice, včetně personálních. O schůzku požádal předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Původně se měla konat v polovině června, nicméně Rychetský termín posunul kvůli konání kulatého stolu předsedů Konference evropských ústavních soudů, připomíná ČTK.

Vrcholní představitelé justice se setkají s prezidentem Zemanem
Foto: hns
Popisek: Ilustrační koláž

Kromě Rychetského se schůzky zúčastní předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal a Nejvyššího správního soudu (NSS) Josef Baxa, jemuž letos v září vyprší mandát. Zeman musí z řad soudců NSS určit nového předsedu i místopředsedu. Kromě Baxy končí funkční období i jeho zástupci Michalu Mazancovi.

Baxa už měl se Zemanem separátní schůzku koncem května. ČTK poté řekl, že se bavili o charakteristikách, jaké by měl nový předseda mít.

Podle zdroje Hospodářských novin je Zemanovým favoritem Mazanec, který by ale kvůli věku mohl funkci vykonávat už jen tři roky. V kuloárech zaznívalo také jméno ústavního soudce Vojtěcha Šimíčka.

O Baxovi se v minulosti hovořilo jako o jednom z možných nástupců Rychetského v čele Ústavního soudu. Rychetský opakovaně řekl, že nemá v úmyslu svůj desetiletý mandát dovést až do konce. V poslední době ale už o rezignaci příliš nemluví, zvláště poté, co český Ústavní soud získal pro rok 2020 pořadatelství důležité akce Konference evropských ústavních soudů.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak zvládáte tolik funkcí? Čtenáři PL grilovali pirátského poslance. To je běžné, často neplacené a ve prospěch občanů, vysvětloval

15:08 Jak zvládáte tolik funkcí? Čtenáři PL grilovali pirátského poslance. To je běžné, často neplacené a ve prospěch občanů, vysvětloval

Pirátský poslanec Tomáš Martínek odpověděl čtenářům Parlamentních listů na jejich dotazy. Při tom oz…