Všichni mají o sankcích pochybnosti. Určitě nezastaví separatisty ani Putina, tvrdí Mach

9. 9. 2014 14:59

Europoslanec Petr Mach (Svobodní) odpovídal čtenářům ParlamentníchListů.cz na dotazy týkající se Ukrajiny a sankcí proti Rusku. Česko podle něj nepatří k výjimkám, když jeho politici pochybují o účinnosti sankcí. Opatření proti Rusku prý nezastaví ani rebely ani prezidenta Vladimira Putina.

Všichni mají o sankcích pochybnosti. Určitě nezastaví separatisty ani Putina, tvrdí Mach
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Petr Mach
reklama

První dotaz se týkal možného rozdělení Ukrajiny. „Já Ukrajinu neporcuji, jen tvrdím, že je to nesourodý stát, který byl náchylný k rozpadu,“ upozornil Mach. Teď se prý jedná o vnitřní záležitost státu, zda se rozdělí anebo zůstane jednotný. Předseda Svobodných ale doufá, že vše proběhne demokraticky a v míru.

Ukrajinští uprchlíci by u nás měli dostat práci, aby nemuseli zůstávat v azylových domech

Čtenář Jan Plinto se zajímal o to, zda je možné zabránit přílivu uprchlíků z Ukrajiny. „Jižní státy EU (Itálie, Řecko) čelí přívalu uprchlíků z Libye a Sýrie, kde probíhají občanské války. Nás možná čeká příliv uprchlíků z Ukrajiny,“ připustil Mach. Podle něj je nutné, aby případní uprchlíci nalezli v Česku práci a nemuseli přebývat jen v azylových táborech.

Všichni mají o sankcích pochybnosti. Určitě nezastaví separatisty ani Putina

Další dotaz směřoval na sankce. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) totiž prohlásil, že takové opatření k ničemu nevede a nechce se proto hned připojovat k dalším. „Mají některé země také problém se dohodnout, nebo jsme výjimka?“ zeptal se čtenář Fetrle.

Celá odpověď ZDE.

„Česká republika rozhodně není výjimka. Všichni mají o účinnosti sankcí pochybnosti. Tyto sankce určitě nezastaví snahu rebelů na Ukrajině o osamostatnění, ani Putina v podpoře rebelů,“ míní Mach.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

17:15 Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

Poslanec Lubomír Volný dnes opět na plénu Poslanecké sněmovny hovořil bez roušky. Mluvil mimo jiné o…