Všichni se spojují proti ANO, posteskla si v Babišově rádiu profesorka Válková

17.10.2016 19:31

Exministryně spravedlnosti Helena Válková zvolená za hnutí ANO si posteskla, že se nedostala do senátu. Prý za to může spojení všech proti Andreji Babišovi a jeho hnutí, k čemuž došlo před druhým kolem senátních voleb. Kdyby bylo na ní, tak by toto druhé kolo zrušila. Bez něj by v senátu zasedla.

Všichni se spojují proti ANO, posteskla si v Babišově rádiu profesorka Válková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Helena Válková
reklama

Senátní volby mají od roku 1996 dvě kola voleb. Ve druhém kole mohou voliči podpořit toho ze dvou postupujících kandidátů, který jim je bližší. V letošních volbách se však účast ve druhém kole pohybovala okolo patnácti procent a zdá se, že voliči se mnohdy nesjednotili za nějakým politikem. Často raději zůstali doma.

„Všichni se spojí proti tomu, kdo je na té špičce, a obzvlášť když je to někdo za hnutí ANO,“ posteskla si Válková v pondělní Kauze dne v Babišově Rádiu Impuls s tím, že tyto negativistické nálady pronikly už i mezi některé voliče. Jako expertka v oblasti práva by byla pro zrušení druhého kola senátu, byť uznává, že je to na obsáhlejší diskusi, k níž by se mohli vyjádřit kapacity, jakými jsou pánové Aleš Gerloch nebo Jan Kysela.

Druhé kolo senátních voleb by zrušila, ale celý senát nikoli. Tady se tedy názorově rozchází se svým stranickým šéfem Andrejem Babišem. Ten prohlásil po prohraných senátních volbách, že horní komora parlamentu je příliš drahá a k tomu zdržuje celý legislativní proces, takže jeho zrušení stojí za úvahu. První kolo Válková vyhrála.

„Babiš myslí v číslech a já myslím v úplně jiných kategoriích,“ oznámila Válková. Má na mysli např. čistotu zákonů. I kvůli ní by senát nerušila. Patnáctiprocentní účast ve druhém kole senátních voleb je ale tak nízká, že jeho zrušení stojí za úvahu i podle Válkové.

Nakonec prozradila, že ji prohra v senátních volbách namotivovala k dalšímu politickému boji v barvách hnutí ANO, pokud bude o její služby zájem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

18:51 Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) doporučil, aby se teď vzhledem k epidemiologické situaci nekon…