Všichni sledují Ratha. A co Drobil, Dalík? ptá se šéf Občanů

9. 6. 2012 5:59

Kauza Davida Ratha zastínila důležitá témata. Kde jsou církevní restituce, kauza Drobil, zvyšování DPH? ptá se předseda strany Občané.cz Petr Havlík. Přesto Rathova řeč podle něj přinesla pozitivní efekt – otevřela téma financování politických stran.

Všichni sledují Ratha. A co Drobil, Dalík? ptá se šéf Občanů
Foto: obcane.cz
Popisek: Petr Havlík
reklama

„Je úsměvné sledovat rozčíleného Kalouska a jeho mladého kolegu Gazdíka, kterak volají po čistotě a transparentnosti stranických účtů a dovolávají se morálky. Pokud by svůj čerstvý výpad vůči financování ČSSD mysleli vážně a důkladně, pak by přišli s novým návrhem zákonné normy, který by zásadním způsobem změnil způsob financování politických stran a především kontrolu, včetně přesných a přísných sankcí,“ tvrdí Petr Havlík z neparlamentní strany Občané.cz.

„Parlamentní strany tak neslouží lidu, nýbrž konkrétním skupinám. Ty si pak mohou koupit i zákony, svou beztrestnost a ovládat důležité penězovody státu, čímž se jim výhodně vrací investice do vybraných politických subjektů,“ pokračuje.

Kromě ČSSD, o jejíž kampaních se již déle spekuluje, Havlík poukazuje i na menší strany, například TOP 09 a Věci veřejné. „Nedávno prohlásil odsouzený poslanec Škárka, že VV dostaly na svou kampaň 200 mil. Kč od pana Janouška. A nic se neděje. A co skuteční a fiktivní donátoři TOP 09? Možná by nám odpověděl zkušený lidovecký harcovník Severa, který řídí aparát TOP 09. Co třeba topácký dárce pan Loncnár, který byl před časem mimo jiné účastníkem tzv. toskánského zájezdu a kdysi obchodoval i s Františkem Mrázkem?“ připomíná Havlík.

Podle něj není možné, aby se „velcí sumci“ nikdy nedotkli parlamentních stran – na mysli má Martina Romana, Richarda Hávu, Tomáše Chrenka nebo Petra Kellnera.

„O megalomanii jednoho bývalého ministra a náčelníka ČSA hovořit netřeba. Zapomenut je i téměř legendární Dalík. A asi i plány pánů Knetiga a Drobila, či spící kauzy mnoha státních a veřejných zakázek, a také odčerpávání zdrojů ze státních institucí, fondů a podniků s účastí státu. Rathova větička vypustila džina z láhve. Tedy snad. Co na to hlídací psi naší tzv. demokracie? Najdete odvahu anebo se opět svezete v hlavním proudu?“ vzkazuje médiím.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

18:36 „Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

Andrej Babiš v tradičním nedělním „Čau lidi“ vyprávěl jeden hodně smutný příběh. „Myslete na covid, …