Vůdce separatistů v Luhansku přežil pokus o atentát. Stopy prý mohou směřovat do Kyjeva

06.08.2016 16:39

Vůdce ukrajinských separatistů v Luhansku Igor Plotnickij přežil pokus o atentát, při němž byl vážně zraněn. Informuje o tom informační středisko samozvané povstalecké republiky. Informaci převzala ČTK. Ruské média spekulují, že se o atentát pokusili Ukrajinci věrní vládě v Kyjevě.

Vůdce separatistů v Luhansku přežil pokus o atentát. Stopy prý mohou směřovat do Kyjeva
Foto: Sergei Grits, ČTK/AP
Popisek: Proruští ozbrojenci na východě Ukrajiny

„Šéf luhanských povstalců Igor Plotnickij přežil pokus o atentát, ale byl při něm podle východoukrajinských zdrojů těžce zraněn. Nálož vybuchla u jeho auta, zranění utrpělo ještě několik dalších osob. Plotnickij byl převezen do nemocnice v Luhansku na separatistickém východě Ukrajiny. Luhanské informační středisko oznámilo, že šlo o pokus o atentát, avšak neuvedlo, kdo za ním stojí,“ píše agentura.

Ruská média spekulují, že za útokem mohla stát ukrajinská diverzní skupina. Pravdou je, že by Plotnickij nebyl prvním představitelem proruských separatistů, který by mohl přijít o život po atentátu. Podobným způsobem přišel o život další z velitelů proruských povstalců Alexej Mozgovoj.

Připomeňme, že boje mezi vojáky věrnými legitimní vládě v Kyjevě a samozvanými povstaleckými republikami trvají už od roku 2014 a Kyjev opakovaně prohlašuje, že separatisty podporuje Rusko. Ukrajinský poslanec Jevgenij Murajev však o účasti Ruska v tomto konfliktu pochybuje, jelikož pro toto tvrzení dosud neviděl přesvědčivé důkazy.

Podle OSN zaplatilo za tento konflikt nejvyšší cenu na 9500 lidí a další milion a půl občanů raději opustil své mnohdy zničené domovy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milion chvilek: Šok! Zdeněk Svěrák na speciálním místě. A také ČT. Další VIDEO

11:45 Milion chvilek: Šok! Zdeněk Svěrák na speciálním místě. A také ČT. Další VIDEO

Na Letné budou mít zájemci možnost nejen protestovat, ale i nahrát vzkaz pro Václava Havla. A to v j…