Vy jste dali peníze občanů do ruské banky? Sebranka, telata, neplakat, vzkazuje Laudát

20.03.2022 12:01

Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN) František Laudát se na svém facebooku opřel do politiků, kteří vložili peníze z našich daní a z výnosů obecního majetku do ruské Sberbanky a teď pláčou, že jsou „obětí Putina“. „Doufám, že ministr financí pošle tahle telata do háje,“ napsal Laudát.

Vy jste dali peníze občanů do ruské banky? Sebranka, telata, neplakat, vzkazuje Laudát
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Neuvěřitelná slova „my jsme obětí Putina“ zní z úst komunálních a krajských politiků, kteří vložili peníze z našich daní a z výnosů obecního majetku do ruské Sberbanky. Ta se 25. února, druhý den po přepadení Ukrajiny, poroučela nejen z Česka. Pravděpodobnost, že obce svoje stamilióny (Kraj Vysočina miliardy) dostanou, je mizivá.

Laudát se pohoršeně pozastavuje nad tím, že se tito politici se dokonce nestydí požadovat po státu, aby jim ztrátu kompenzoval. „Doufám, že je ministr financí pošle do háje. Proč by měli daňoví poplatníci platit za blbost, nebo lásku k Rusku, jejich hazard? Ani náhodou,“ dodává.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

Za prošustrované peníze podle něj nesou odpovědnost obecní rady, městské rady, krajské rady, finanční a kontrolní výbory a komise. „Tak co vlastně tahle telata v komunální politice dělají? Konkurenční politici by v podzimních volbách měli nemilosrdně na zodpovědné ukázat, aby voliči věděli, jak pánové a dámy s jejich penězi naložili,“ pokračuje Laudát.

„A jestli tuhle sebranku budou znovu lidé volit, tak ať se nediví, že budou mít rozbité silnice, chodníky, špatnou kanalizaci nebo vodovod v říši snů. Takže vašnostové, nejste obětí Putina, ale vlastní blbosti, neodpovědnosti, lenosti se starat o veřejné statky, ne-li něco horšího,“ vzkazuje závěrem Laudát.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Proč vaše vláda postupuje tak nespravedlivě?

Proč, když se navyšují nějaké příspěvky – ať už na péči nebo třeba rodičovská, tak ne pro všechny, kterých se týká? Ještě ke všemu je navyšujete dost málo. A proč se nenavyšuje příspěvek i pro ty, co o potřebné pečují? A co platy v sociálních službách? Kdy ty budou adekvátní práci, kterou sociální p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A kdo tu zažil nenávist? Překlad do ukrajinštiny, pak les rukou. Trochu jiná Rakušanova debata

23:24 A kdo tu zažil nenávist? Překlad do ukrajinštiny, pak les rukou. Trochu jiná Rakušanova debata

Po několika debatách na různých místech v republice se ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rozhodl svo…