Vy se ani nehlašte... Exnáměstek Závodský chtěl šéfovat na pražském magistrátu, jenže...

06.08.2020 21:41

Někdejší náměstek z Ministerstva financí Ondřej Závodský chtěl šéfovat pražskému magistrátu. Přestože pražská koalice se snaží post už od dubna 2019 marně obsadit, Závodskému předem vzkázala, ať se do výběrového řízení ani nehlásí, protože nemůže uspět. Píše to server CNN Prima News.

Vy se ani nehlašte... Exnáměstek Závodský chtěl šéfovat na pražském magistrátu, jenže...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Náměstek ministra financí pro majetek státu Ondřej Závodský
reklama

Závodského měl od přihlášky do výběrového řízení odrazovat Matěj Kubíček. Ten za náborovou firmu Monster prováděl předvýběr kandidátů. A Závodskému napsal: „Obdržel jsem informaci z MHMP (Magistrátu hlavního města Prahy, pozn. red.) ohledně zaslání vašeho profilu. Bohužel vám nedoporučuji se do výběrového řízení hlásit,“ uvedl Kubíček již dva měsíce před otevřením oficiálního výběrového řízení. 

Doporučení pak neměl Závodský dostat proto, že dva ze tří koaličních partnerů – Praha sobě a Spojené síly pro Prahu – se báli, že jde o kandidáta třetího partnera, Pirátů. To však vylučuje primátor Zdeněk Hřib (Piráti), jenž uvedl to, že ve výběru však byli jiní kvalitní uchazeči. „Pozice ředitele úřadu má být plně apolitická,“ dodal k tomu Hřib.

Závodský byl z postupu agentury řešící výběr ředitele magistrátu překvapen a do výběrového řízení se následně ani nepřihlásil. Praha sobě i Spojené síly pro Prahu nyní vylučují, že by jakkoliv chtěly, aby se Závodský výběrového řízení neúčastnil. „Nikoho jsem nevyřazoval. Naopak jsem se snažil, aby se přihlásilo co nejvíce kandidátů a byl co nejlepší výběr,“ řekl k tomu šéf Prahy sobě Jan Čižinský s tím, že Závodský by pro něj byl silným kandidátem.

V současné době vede úřad zastupující ředitelka Zdena Javornická, a to od června 2018, kdy primátorka Adriana Krnáčová (ANO) odvolala Martinu Děvěrovou – a to v souvislosti se zásahem policie kvůli dotacím pro sport. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdo si nevšiml: ODS se vypořádala s Pavlem Novotným. Tiše

11:11 Nikdo si nevšiml: ODS se vypořádala s Pavlem Novotným. Tiše

Do parlamentních voleb zbývá méně než rok. Strany už tvoří koalice i kandidátky. Včetně ODS. Její vý…