Vy si říkáte Evropané, strážci hodnot? Ochránce uprchlíků z OSN, který žádal naše vyloučení z EU, opět udeřil

10.10.2015 21:08 | Zprávy
autor: mp

Jeden ze zástupců OSN ostře kritizoval Francii a Velkou Británii za to, jak se chová k uprchlíkům. Ti představují živoucí připomínku selhání obou států, které odmítají převzít svou spoluzodpovědnost za pomoc lidem zasaženým válkou. Zástupce OSN si po návštěvě tábora v Calais, kde viděl děsivé podmínky, klade otázku, jakých evropských hodnot se Evropané dovolávají, když nechávají živé bytosti žít takto.

Vy si říkáte Evropané, strážci hodnot? Ochránce uprchlíků z OSN, který žádal naše vyloučení z EU, opět udeřil
Foto: Radim Panenka
Popisek: Uprchlíci před autobusovým nádražím v Bělehradě. Do Srbska denně dorazí až tisíc imigrantů, kteří chtějí do EU. Hlavně do Německa či Švédska.

„Podmínky v přistěhovaleckých táborech jsou živou připomínkou selhání evropského společenství a Spojeného království, které odmítá přijmout spravedlivý podíl uprchlíků,“ míní zástupce OSN Peter Sutherland po návštěvě ve francouzském Calais. Uprchlíci tam prý žijí v opravdu děsivých podmínkách a Sutherland si klade otázku, zda nejde o záměr, který má odradit další uprchlíky od cesty do Calais, případně do Velké Británie. Informuje o tom server britského deníku Independent.

Celý text v angličtině najdete zde

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…