Výbuch EU: Vakcíny nejsou. Ví i Německo. Klaus ml. ví, jak to skončí

13.01.2021 7:41

Německo v naivní podřízenosti vůči Bruselu. Těmito slovy uvedl německý týdeník Focus článek, v němž konstatoval, že EU absolutně nezvládla nákup vakcín. Předseda Trikolóry Václav Klaus mladší si ještě přisadil. Počítá, že autora článku z Focusu čeká vyhazov.

Výbuch EU: Vakcíny nejsou. Ví i Německo. Klaus ml. ví, jak to skončí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU
reklama

Týdeník Focus vystavil vládu německé kancléřky Angely Merkelové tvrdé kritice. Za nákupy vakcín celou Evropskou unií a ne jednotlivými členskými státy. Nákup vakcíny označil Jan Fleischhauer ve svém komentáři za „debakl Evropské unie pod vedením Ursuly von der Leyenové“. České čtenáře o tom informuje server Novinky.cz.

Anketa

Je nemorální chodit na oběd či pivo do hospody, když je to teď zakázané?

hlasovalo: 8762 lidí

„Nyní se od nás také vyžaduje, abychom tento propadák považovali za důkaz zvláště rafinovaného vyjednávání,“ pokračoval Fleischhauer ve slovní palbě na Brusel.

Osobně by předpokládal, že EU nákupy od jednotlivých společností lépe rozloží, aby tolik nevadilo, když některé dodávky vypadnou nebo konkrétní vakcína ještě nebude schválena. Ale to se nestalo.

Další slabé místo vidí komentátor v tom, že se EU snažila nakoupit vakcíny především co nejlevněji a to je problém, protože nejnižší cena není vždycky to nejdůležitější. Šetření na vakcínách považuje za nesmyslné už proto, že by očkování většiny populace pomohlo ukončit lockdowny, které jsou podstatně dražší než celá vakcína.

Když si tato slova přečetl Václav Klaus mladší, konstatoval, že Jana Fleischhauera pravděpodobně čeká vyhazov.

„Já myslím, že Evropa a nová levice má řešení i tohoto problému: Pana redaktora vyhodit z práce a zablokovat mu Twitter a Facebook. Pak bude moci svoje pobuřování říkat veverkám v lese a bude klid. Tentokrát ne ‚klid na práci‘ (nová doba), ale klid na lockdown,“ prohlásil Klaus na sociální síti Facebook.

Václav Klaus počítá s vyhazovem autora článku kritického k EU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

8:40 Ivan Vyskočil ve varu: Prezident chce Vrbětice vyšetřit. A demožumpa řve. Také bych nechtěl být odsouzen za „podezření“, že jsem ukradl sousedovi kolo!

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Je třeba pana prezidenta pomluvit, projev rozcupovat a označit za …