Výbuch chemičky v Kralupech, šest mrtvých. Babiš, Zeman a další politici kondolovali pozůstalým

22. 3. 2018 16:11

Při výbuchu v areálu chemičky v Kralupech nad Vltavou dnes zemřelo šest lidí. Dva lidé jsou středně těžce zraněni, záchranná služba je transportovala do nemocnic v Praze v Motole a na Vinohradech. Pozůstalým po obětech výbuchu už vyjádřili soustrast prezident Miloš Zeman. premiér v demisi Andrej Babiš i slovenský prezident Andrej Kiska.

Výbuch chemičky v Kralupech, šest mrtvých. Babiš, Zeman a další politici kondolovali pozůstalým
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman přijal demisi vlády premiéra Andreje Babiše. Zároveň ho pověřil dalším vyjednáváním o sestavení vlády nové
reklama

Místo také navštívil ministr vnitra Lubomír Metnar. „Ministr už tady byl, nicméně musel zase odjet. Pan ministr bere za svou povinnost přijet na místo, kde se stala tragická událost a kde zasahovali hasiči spadající pod resort vnitra,“ uvedla pro iDNES.cz mluvčí resortu Alžběta Cimová.

Andrej Babiš vyjádřil soustrast pozůstalým na svém twitteru. „Na jednání s generálním tajemníkem NATO v Bruselu právě čtu tragickou zprávu o šesti mrtvých v chemičce v Kralupech nad Vltavou. Chci vyjádřit hlubokou soustrast pozůstalým,“ napsal ve své reakci na tragickou událost.

Prezident Miloš Zeman reagoval na výbuch prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Ovčáčka. „Pan prezident se zármutkem přijal zprávu o tragédii v Kralupech nad Vltavou. Blízkým obětí výbuchu vyslovuje upřímnou soustrast,“ uvedl mluvčí na twitteru. Soustrast vyjádřil pozůstalým také slovenský prezident Andrej Kiska, který Zemanovi zaslal soustrastný telegram.

  • Původní zdroj ZDE

K vyjádření upřímné soustrasti se připojili i předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček a ministryně obrany Karla Šlechtová. Kondolenci zaslal i šéf komunistů Vojtěch Filip.

Výbuchu předcházelo čištění prázdné nádoby na pohonné hmoty, podle zástupce krizového řízení města pravděpodobně firma nedodržela technologický postup. Další výbuchy nehrozí, obyvatelé města nejsou ohroženi. Příčina ani odhad škod zatím nejsou známy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uskromněte se, Češi! Buďte jako Greta, nejezte maso. Jinak budete trestáni, říká ekolog

10:56 Uskromněte se, Češi! Buďte jako Greta, nejezte maso. Jinak budete trestáni, říká ekolog

Ekolog a biolog Petr Blahut se domnívá, že naše společnost dramaticky ničí Zemi. Jako příklad správn…