Výbušné informace ke covidu, které se neměly dostat ven. Bývalá reportérka z ČT odhaluje

20.09.2022 16:45 | On-line
autor: kas

Během covidu vystřídala investigativní novinářka Markéta Dobiášová hned několik médií. Podle svých slov se hned v několika z nich setkala s tím, že zveřejňovat fungování ministerstva za covidu bylo nežádoucí. Podle ní totiž existovalo propojení vlády, médií a byznysu, které profitovalo například z testování PCR testy, i když bylo zbytečné. A úředníci věděli, že to, co navrhují, je nezákonné, uvedla v rozhovoru pro nadační fond Svědomí národa.

Výbušné informace ke covidu, které se neměly dostat ven. Bývalá reportérka z ČT odhaluje
Foto: Repro Youtube
Popisek: Investigativní novinářka Markéta Dobiášová

Dobiášová popsala, jak postupně zjišťovala, že na ministerstvech bylo úředníkům diktováno, co mají udělat, ačkoliv to byli oni, kdo nesli odpovědnost za neodůvodnitelná rozhodnutí. A také jaké vlivy měly na ministerstvech různé spolky. „Dostala jsem se k dokumentům, kde sami vysoko postavení úředníci na Ministerstvu zdravotnictví popisovali, že rozhodnout, omezit, povolit, podmínit očkováním to a to, že k tomu není důvod, že to na zamezení šíření koronaviru vliv mít nebude,“ uvedla investigativní reportérka.

Úředníci prý dokonce i říkali, že rozhodnutí jsou špatná a protizákonná. „Dostaly se ke mně informace, že celý ten systém vydávání mimořádných opatření, že byla vydávána na základě už od počátku s vědomou nezákonností. Ti úředníci informovali vedení ministerstva, že to, co chce ministerstvo dělat, je nezákonné, že se to nesmí,“ dodala.

Ale zjistila, že o to, aby se takové informace dostávaly ven, nebyl v redakcích zájem. Což ji vedlo k opuštění mediálního mainstreamu. Právě tím, že se novináři neptali, se prý podíleli na tom, že se šířil strach a chaos, které mohly určité skupiny využít.

Mluvila také o propojení politiky a byznysu, například o kauze Hlubuček a propojení Dopravního podniku. Poukázala na to, že propojení bylo takové, že v podstatě nebylo možné natočit jen jednu oddělenou kauzu. „Najednou začnete zjišťovat, že poukazujete ne na nějakou skupinku, ne na nějakého člověka, politika, který v něčem jede. Ale začínáte ukazovat systém. A jakmile začnete ukazovat, že je tam něco špatně, začnete ten systém ukazovat, tak to se moc nechce,“ míní reportérka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

Korupce

Je to marný, je to marný, je to marný. Nemyslíte, že přesně to platí o boji s korupcí u nás? Nejen v Praze? Snad všichni politici mluví o tom, jak s ní chtějí skoncovat, ale realita je jiná. Vy o korupci mluvíte často, navrhla jste ale nějaká konkrétní opatření, která by jí zamezila?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sokol z ODS: Putin stále věří, že válku vyhraje, ale reálně to tak nevypadá

22:32 Sokol z ODS: Putin stále věří, že válku vyhraje, ale reálně to tak nevypadá

Předseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti Petr Sokol (ODS) v Interview ČT24 reagoval na va…