Vychází Management v obrazech, kniha bez návalů korektnosti

19.11.2020 17:11

Vladimír Baslík vsadil na jednoduchost, nadsázku a netradiční formu. Protože má kniha hlavně pobavit a inspirovat, může být příjemným společníkem, ale například i vánočním dárkem. Anotace o ní mluví jako o netradičním obrázkovém povídání o lidech ve firmách, jejich vedoucích a nekritickém obdivu k pozitivním příkazům doby.

Vychází Management v obrazech, kniha bez návalů korektnosti
Foto: Vladimír Baslík
Popisek: Kniha Management v obrazech - bez návalů korektnosti
reklama

Anketa

Je nezávislost ČT ohrožena Lipovskou, Xaverem a Matochou?

6%
94%
hlasovalo: 17745 lidí
Od podobných titulů se zmíněná kniha liší formou i strukturou. Kapitoly jsou kombinací textu a kreslených obrázků. Najdete v ní tipy na změny, a to nejen pro svět byznysu. Kniha se lehce dotýká svobody a odvahy ke změnám. Text je bez optimistické retuše, aby navržená řešení překročila hranici akademické diskuse a zamířila do praxe.
 
V obrázcích poznáte lidi, kteří dělají to, čemu se dřív smáli. Připomínají zbytečné činnosti a předpisy, které se firem drží zuby nehty, a není síla se jich zbavit. Je fajn chodit z jednoho skvělého kurzu do druhého, ale taky to je drahé a bez záruky zlepšení.
 
Tady pomáhá podívat se na věc „zvenčí“ a nebrat se příliš vážně. Kniha nabízí obojí. Je nadsázkou. Uvidíte, jak snadno rozumní lidé dělají nerozumné věci.
 
Autor Vladimír Baslík se osobnímu rozvoji a tréninku manažerských dovedností věnuje již od roku 1990. Mimo jiných manažerských pozic byl například vedoucím personálního odboru ve strojírenské společnosti ŽDB a.s. s třemi tisíci zaměstnanci. Absolvoval stáž v Belgii a studijní pobyt pro personální manažery ze střední Evropy v Japonsku. Od roku 2008 působí jako samostatný trenér, kouč a poradce.
 
„Pokud si ji pořídíte, tak děkuji za každou připomínku i nápad. Pomůže mi to v další knize, kterou už připravuji," uvedl autor pro ParlamentníListy.cz.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

20:12 Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

Miroslav Kalousek (TOP 09) po dvaadvaceti letech složil poslanecký mandát. Ve Sněmovně chce dát pros…