Východ EU si likvidaci svého průmyslu nenechá líbit, varuje Bašta. Tihle lidé už vědí, co je totalita

01.08.2021 8:31

Evropská komise prosazuje zezelenání evropské ekonomiky tak, aby se proměnila v uhlíkově neutrální entitu. Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině, dnes kandidát SPD do Sněmovny, má za to, že jde v podstatě o plán na zchudnutí EU. Především jejího východního křídla. Ale zdá se, že v Pobaltí si to nechtějí nechat líbit. „Inu, kdo jednou žil v totalitním režimu, pozná, když se vrací,“ prohlásil Bašta.

Východ EU si likvidaci svého průmyslu nenechá líbit, varuje Bašta. Tihle lidé už vědí, co je totalita
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Jaroslav Bašta

Bohatství EU, budované po generace, má být během pár let zničeno ve jménu zelené ideologie. Takto hodnotí Jaroslav Bašta ekologické plány EU, známé pod označením Green Deal.

„Ideologie, která za touto snahou vedení EU stojí, tiše předpokládá, že původní Evropané si uvědomí svůj neodčinitelný dědičný hřích rasismu, imperialismu a průmyslové revoluce, a dobrovolně či nedobrovolně ze svých zemí vyvanou a přenechají je těm, kdo v uplynulých staletích trpěli pod jhem bílého muže. Ač se to zdá k nevíře, tato utopie – dystopie má podporu nejen intelektuálů na západních univerzitách a poslanců Evropského parlamentu, ale také části mladé generace,“ napsal Bašta v textu pro První zprávy.cz.

Jenže tyto plány narazily v Polsku a v Maďarsku. Zmíněné středoevropské země se postavily na odpor, vytrvaly v něm, a teď se zdá, že se k nim přidávají i země v Pobaltí. V Litvě začali nekompromisně bojovat s nelegální migrací. Tamní poslanci přijali zákon, který nelegální přechod hranic definuje jako hybridní agresi. Proto následuje zatčení, internace a deportace.

Předseda estonské Konzervativní lidové strany Martin Helme do Bruselu vzkázal, že Estonsko může vystoupit z EU, pokud bude Brusel trvat na prosazování svých ekologických plánů.

„Cílem ‚zelené revoluce‘ je podle něj likvidace průmyslu a energetiky ve východní Evropě a posílení pozic Německa a Francie. Snaha Evropské komise změnit Unii na jediný centralizovaný stát by pro Estonsko znamenala, že by se zase stalo stejně bezprávnou provincií jako v dobách Sovětského svazu. Inu, kdo jednou žil v totalitním režimu, pozná, když se vrací, a nenechá se zmást líbivými hesly. Pro střední Evropu může být příklad Litvy a Estonska velmi inspirativní,“ uzavřel Bašta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jak z pavlače, je zděšena Němcová. A teď se jí přitíží

12:47 Jak z pavlače, je zděšena Němcová. A teď se jí přitíží

Senátorku Miroslavu Němcovou v poslední době pobouřilo video ministryně práce a sociálních věcí Jany…