Vydání stavebního povolení má podle chystaného zákona trvat rok

16.01.2020 22:40 | Zprávy
autor: nab

Vydání stavebního povolení ke všem stavbám by podle připravovaného stavebního zákona mělo trvat maximálně rok, řekla dnes novinářům v Ostravě ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO). Současná průměrná doba k získání stavebního povolení je podle ní v České republice 5,5 roku.

Vydání stavebního povolení má podle chystaného zákona trvat rok
Foto: MMR
Popisek: Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj

„My to máme navrženo tak, aby byl jeden úřad, jedno povolení a do jednoho roku, to znamená ale včetně všech odvolání a přezkumů, to je velmi důležité," řekla ministryně. Neznamená to však podle ní, že by mělo povolení u všech staveb trvat celý rok, protože ani nyní povolení jednoduchých staveb 5,5 roku netrvá. Ministryně řekla, že zejména u veřejně-prospěšných nebo liniových staveb trvá vydání povolení někdy i daleko déle než 5,5 roku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Podle vás je prezident apolitický?

Podle vás dělá vláda z prezidenta lídra opozice, ale neudělal ho on sám, když prohlásil, že bude zřejmě obhajovat jako protiváha této vládě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Myslela jsem, že válka na Ukrajině už skončila!“ Ptali jsme se mezi Čechy

13:31 „Myslela jsem, že válka na Ukrajině už skončila!“ Ptali jsme se mezi Čechy

„Kdyby se za Fialovy vlády Čechům Ukrajina tolik nevnucovala, bylo by to lepší. Kdyby šíbři z nezisk…