Vyděláváte méně než 48 955 Kč? Budete se mít lépe, slibuje ČSSD

21.02.2017 12:10

Návrh velké daňové reformy z dílny ČSSD má přinést vyšší čistý příjem lidem, kteří vydělávají nejvýše 48 955 Kč za měsíc. Informuje o tom server Lidovky.cz.

Vyděláváte méně než 48 955 Kč? Budete se mít lépe, slibuje ČSSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Do Česka by se tak podle serveru vrátila takzvaná progresivní daň, kterou zde lidé platili naposledy v roce 2007. Jde o jeden z klíčových bodů volebního programu sociální demokracie. Většina lidí v zemi by si v případě jeho zavedení polepšila řádově o stovky korun měsíčně, tvrdí ČSSD. Ovšem například člověk s výdělkem nad 50 tisíc na změně prodělá.

Celý text je ZDE

„Navrhujeme spravedlivé daně, které nejsou pouze pro nejchudší vrstvy, o stovky korun měsíčně si polepší lidé až do platu 48 955 korun měsíčně hrubého. Spravedlivá daň s odstupňovanými sazbami pomůže výrazně lidem s nejnižšími a středními příjmy, ti si zvýší reálné měsíční příjmy výrazně přes tisíc korun,“ uvádí ČSSD na webu Spravedlive-dane.cz.

„Zavedeme čtyři daňová pásma počítané ze superhrubé mzdy. Drtivá většina zaměstnanců s platem až do 40 tisíc korun se vejde do daňových pásem dvanáct a patnáct procent. Nejvyšší příjmy budou daněny v pásmech 25 a 32 procent, přičemž zůstávají nezdaněné základy a bonusy, čili reálné zatížení bude ještě menší,“ cituje server předsedu sněmovního rozpočtového výboru Václava Votavu z ČSSD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Církevní restituce: Tohle prý nikdo neřekl. A měli byste to vědět

6:46 Církevní restituce: Tohle prý nikdo neřekl. A měli byste to vědět

Bývalý radní pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek okomentoval na svém facebookovém prof…