Vyházejte kurvy, radí doktor Macek ODS

21.01.2014 12:34

Doktor Miroslav Macek se ve své pravidelné glose velmi neortodoxně vyjádřil k problémům ODS, kterou kdysi spoluzakládal. Přiměl jej k tomu pokus o bonmot, který učinil čerstvě zvolený místopředseda strany Martin Novotný.

Vyházejte kurvy, radí doktor Macek ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Anketa

Jakého výsledku dosáhne ODS ve volbách do Evropského parlamentu?

85%
9%
3%
2%
1%
hlasovalo: 12101 lidí

„ODS si v první řadě musí přiznat, že její dlouhodobá vize v posledním čtvrtstoletí o transformaci české společnosti, o podpoře podnikání a boj proti komunismu, je sice hodnotově stále platná, ale je to tak trochu jako s módou: Modely, které navrhovala Coco Chanel ve dvacátých letech minulého století, jsou pořád ještě krásné, ale chodit se v nich už nedá,“ pronesl Novotný a Macka tím neobyčejně zaujal.

Bývalý místopředseda ODS se totiž domnívá, že v modelech z dvacátých let, a to i těch pánských, se doposud dá chodit docela dobře, jen by jejich nositelé nesměli tolik aparátnicky ztloustnout. Problém ODS totiž prý není v programu, ale v lidech.

To Macka přimělo k mravoučnému příměru, který zaznamenal od jedné zkušené majitelky nevěstince: „Jsou-li zákazníci nespokojeni, netřeba šoupat postelemi, je třeba vyházet kurvy,“ vzkázal Miroslav Macek své bývalé straně.

Co přesně napsal Miroslav Macek:

Nový místopředseda ODS, olomoucký primátor a čerstvý poslanec Martin Novotný: „ODS si v první řadě musí přiznat, že její dlouhodobá vize v posledním čtvrtstoletí, o transformaci české společnosti, o podpoře podnikání a boj proti komunismu, je sice hodnotově stále platná, ale je to tak trochu jako s módou: modely, které navrhovala Coco Chanel ve dvacátých letech minulého století, jsou pořád ještě krásné, ale chodit se v nich už nedá.“

Dovolím si podotknout: v modelech z dvacátých let minulého století (i těch pánských) se dá chodit docela dobře, jen by jejich případní nositelé nesměli tak aparátnicky mentálně i fyzicky ztloustnout…

Jinak řečeno: problém ODS není v programu, ale v lidech. Stále totiž platí naučení zkušené majitelky bordelu: Jsou-li zákazníci nespokojeni, netřeba šoupat postelemi, je třeba vyházet kurvy…


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příčina Bursík. Zeman mluvil ve fabrice. A když se ho dělník ptal na kůrovce, spustil

18:10 Příčina Bursík. Zeman mluvil ve fabrice. A když se ho dělník ptal na kůrovce, spustil

Prezident Miloš Zeman pokračuje v návštěvě kraje Vysočina. Ve středu ráno se sešel se zaměstnanci F…