Vyhlašte Norsku válku, nacionalisti, posmívá se Bohumil Doležal

10.10.2015 16:46

Politolog Bohumil Doležal se ironicky ptá českých politiků, zda by nebylo nejlepší, kdybychom upálili norskou velvyslankyni na Staroměstském náměstí a Norskému království vyhlásili válku. „Soudcovat“ by mohly další státy NATO a kdybychom náhodou vyhráli, mohli bychom svrhnout dosavadního krále a na jeho místo dosadit Miloše Zemana.

Vyhlašte Norsku válku, nacionalisti, posmívá se Bohumil Doležal
Foto: ČT
Popisek: Bohumil Doležal

V komentáři pro Svobodné fórum se Doležal podivuje nad tím, jak mohutná nacionalistická kampaň se rozpoutala kolem případu Evy Michalákové a jejich synů, k nimž ztratila práva. Čeští politici se dnes předhánějí v tom, kdo pronese ostřejší prohlášení a získá trochu politických bodů pro sebe či svou stranu. Do závodu se zapojili europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) i prezident Miloš Zeman a můžeme jen spekulovat, kdo bude další. Doležal navrhuje rovnou Norsku vyhlásit válku.

Zpupná velvyslankyně by správně měla být upálena na Staroměstském náměstí a Norsku bychom měli vyhlásit válku. Protože s ním však nemáme společné hranice, je od nás poměrně vzdálené, dělí nás moře, Česká republika nedisponuje vlastními přístavy a válečným námořnictvem, a invaze do Norska by proto byla jen obtížně realizovatelná, bylo by nejlepší, kdyby za účelem provedení války byla norská armáda přesunuta na naše území. Vzhledem k tomu, že obě země jsou v NATO, mohla by transport zajistit Aliance a dohlédnout na to, aby boj proběhl podle mezinárodních norem a standardů.

Celý komentář najdete zde

A teď vážně. Politolog uznává, že se v kauze Michalákových objevují sporné momenty, ale to nic nemění na tom, že manželství rodičů už delší čas nefunguje a norské orgány rozhodly na základě informací, které ani veřejnost v Česku mít nemusí. Sečteno a podtrženo, Doležal nemá pochybnosti o tom, že děti byly odebrány paní Michalákové právem a českým politikům rozhodně neslouží ke cti, když se do případu takto vkládají. Vložil se do něj bohužel i Karel Schwarzenberg (TOP 09). Snad si dámy a pánové vzpomněli na období tzv. hilsneriády a rozhodli se, že navážou na ty nejlepší české tradice, míněno ironicky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

15:49 Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

Ekonomka Hana Lipovská, členka Rady ČT a kandidátka Volného bloku Lubomíra Volného pro podzimní volb…