Vyhnání dětí z Petřína policií: Je dusno. Hřib odmítá zodpovědnost a rychle se fotí se sáňkami

09.02.2021 16:46

O tom, že policisté vyhánějí děti, které si užívají zimních radovánek na Petříně, jsme již psali. Nyní se do celé záležitosti pustil primátor Zdeněk Hřib. „Vyhánění dětí ze svahu je nesmysl,“ sdělil. Pobyt na čerstvém vzduchu je prý zdravý a hodlá vyhlášku, která radovánky zakazuje, řešit. Novinář Marek Stoniš si všiml jiné věci. „Bobováním a sáňkováním si pirátskou Prahu rozvracet nedáme!“ napsal.

Vyhnání dětí z Petřína policií: Je dusno. Hřib odmítá zodpovědnost a rychle se fotí se sáňkami
Foto: Repro Instagram
Popisek: Městský strážník na stráni, ze které vyhnal bobující děti
reklama

Anketa

Jste pro návrat dětí do škol za podmínek, které určila vláda?

77%
23%
hlasovalo: 5809 lidí

Novinář Marek Stoniš okomentoval to, že městští policisté vyhánějí děti, které užívají sněhových radovánek na svahu u pražského Petřína. Právě Prahu zastihla silná sněhová pokrývka, která ztěžuje život motoristům i řidičům hromadné dopravy.

Praha je město nejen stověžaté, ale také kopcovité. Jedním z vrchů, na které se Pražan může vydat, je známý Petřín, a podle včerejší reportáže Deníku N tak mnozí již učinili. Ovšem podle pokynů městské policie se na vrchu nemůže ani jezdit na běžkách, ani na snowboardu, dokonce ani na bobech. O tom, jak policie vyhnala děti, informoval reportér Janek Rubeš, který z místa natočil čtyřminutovou reportáž.

 

 

 

„Tak tady ještě před chvilkou bobovaly děti. A teď už tady nebobujou. Protože je vyhnal tenhlecten měšťák,“ točil Rubeš příslušníka městské policie procházejícího se po vylidněném srázu. A dodal, že tohle je zatím „největší bizár, co v Praze viděl“.

„Tady je městskej strážník, který odsud vyhnal bobující děti. Tady je můj kámoš, který tady projel na běžkách. Tomu tady zakázal běžkovat. A ten úplně největší bizár je, že tady je jeden, dva, tři... asi deset novinářů tady bylo. A ti to všechno natáčeli a fotili, jak tady ten měšťák vyhání ty děti, které tu jezdily na bobech. A snowboardisty. WTF,“ nemohl uvěřit reportér a dodal, že toto opravdu nezažil.

Právě zásah policie odsoudil novinář Marek Stoniš. Hází ho však na vinu některých politiků. „Hřib, Čižinský a spol. jezdí do práce (no, do práce...) manifestačně na kole, ale když napadne sníh, tak na bobující děti na Petříně pošlou policajty, protože drobotina tím porušila jakousi dementní vyhlášku o zeleni. Taky se už nemůžete dočkat, až ta aktivistická sebranka vyhraje velké volby?“ napsal na Facebooku.

Stonišův příspěvek okomentovalo několik uživatelů. Například Richard Rod si myslí, že akce nazvaná „do práce na sáňkách“ by se k nim ideově hodila.

„No, Bartoš už to bere do ruky,“ okomentovala příspěvek Jitka Tomková. „Bobováním a sáňkováním si pirátskou Prahu rozvracet nedáme!“ odpověděl jí novinář. „Nebo pozvracet?“ zeptal se Ivo Slavík.

Anketa

Mělo by Česko nasadit ruskou vakcínu Sputnik V ještě před jejím schválením orgány EU?

92%
8%
hlasovalo: 14237 lidí

Zareagoval i pirátský primátor Zdeněk Hřib, nikoliv však ve vlákně Marka Stoniše, ale ve svém vlastním příspěvku. Podle primátora jsou sněhové radovánky na čerstvém vzduchu vítané. Tento pobyt na čerstvém vzduchu má být zdravý a má zlepšovat náladu. „Proto si ho užívejte, ať už je to na běžkách, bobech nebo sáňkách, dokud tu ten sníh máme. Samozřejmě v rámci existujících pravidel. Ale musíme se přece řídit zdravým rozumem,“ napsal.

Dále odsoudil vyhánění dětí policisty. Podle něj jde o naprostý nesmysl. „Ukázalo se, že existuje jakási dvacet let stará městská vyhláška, která zakazuje lyžování nebo sáňkování na určitých místech našeho města, a to například v některých částech Petřína. Ale vůbec nechápu, jak to tenkrát mohl v této podobě někdo schválit. Musíme se na to podívat. U nás na Jižáku v centrálním parku se sáňkuje ostošest a hroudu sněhu lze zdolat i na Staroměstském náměstí,“ napsal. Právě fotku ze Staroměstského náměstí, kde primátor sáňkuje, připojil ke svému příspěvku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalouskova fanynka píše o „ruském bohatýru Milošovi“: Sliz, pach, lež

19:44 Kalouskova fanynka píše o „ruském bohatýru Milošovi“: Sliz, pach, lež

Spisovatelka Jenny Nowak se ohlíží za necelými devíti lety prezidentského mandátu Miloše Zemana. A n…