Vyhozený ministr Mládek promluvil: Sobotkův Pokorný ode mě chtěl něco, za co mi hrozil kriminál

30.11.2017 8:21

Stoprocentní podíl plzeňské strojírenské formy Škoda Transportation koupila investiční skupina PPF patřící Petru Kellnerovi. Není to přitom tak dávno, co hlavním zájemcem byla čínská výrobní společnost Railway Rolling Stock Corporation. „Číňané chtěli garanci, že privatizace Škody Transportation proběhla nezpochybnitelným způsobem. Po mně žádali, abych takové potvrzení přinesl na vládu a nechal ho schválit. To jsem odmítl,“ vyjádřil se bývalý ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD).

Vyhozený ministr Mládek promluvil: Sobotkův Pokorný ode mě chtěl něco, za co mi hrozil kriminál
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

Mládek sdělil, že čínští výrobci se k němu dostali přes vlivného právníka, který je blízkým přítelem premiéra, na mysli měl zřejmě přítele Bohuslava Sobotky Radka Pokorného, informoval Deník.cz.

„Premiér mi kvůli tomu speciálně volal, ačkoli dříve se mnou nemluvil.“ Mládek je přesvědčen o tom, že vyžadovaná záruka by byla doslova politická sebevražda a pozvání k trestnímu stíhání.

Potvrzení měl prý Mládek vypracovat a vládě předložit. „Nevím, zda moje neochota byla důvodem mého odvolání, ale oficiální zdůvodnění bylo zjevně jen záminka,“ řekl.

Mládek také sdělil, že nemá k dispozici informace, proč firma z Číny od soukromého obchodu upustila. Odvolání Mládka, podle premiéra Sobotky, s tím spojeno nebylo. „Hlavním důvodem jeho odvolání bylo to, že nezvládl komunikaci ohledně tlaku na snížení cen mobilních operátorů a zlepšení postavení spotřebitelů,“ upřesnil Bohuslav Sobotka. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

22:04 Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

Na demonstraci Milionu chvilek na Letenské pláni se v sobotu znovu sešlo asi dvě stě tisíc lidí. Po …