Vyhozený ministr Mládek promluvil: Sobotkův Pokorný ode mě chtěl něco, za co mi hrozil kriminál

30.11.2017 8:21

Stoprocentní podíl plzeňské strojírenské formy Škoda Transportation koupila investiční skupina PPF patřící Petru Kellnerovi. Není to přitom tak dávno, co hlavním zájemcem byla čínská výrobní společnost Railway Rolling Stock Corporation. „Číňané chtěli garanci, že privatizace Škody Transportation proběhla nezpochybnitelným způsobem. Po mně žádali, abych takové potvrzení přinesl na vládu a nechal ho schválit. To jsem odmítl,“ vyjádřil se bývalý ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD).

Vyhozený ministr Mládek promluvil: Sobotkův Pokorný ode mě chtěl něco, za co mi hrozil kriminál
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

Mládek sdělil, že čínští výrobci se k němu dostali přes vlivného právníka, který je blízkým přítelem premiéra, na mysli měl zřejmě přítele Bohuslava Sobotky Radka Pokorného, informoval Deník.cz.

„Premiér mi kvůli tomu speciálně volal, ačkoli dříve se mnou nemluvil.“ Mládek je přesvědčen o tom, že vyžadovaná záruka by byla doslova politická sebevražda a pozvání k trestnímu stíhání.

Potvrzení měl prý Mládek vypracovat a vládě předložit. „Nevím, zda moje neochota byla důvodem mého odvolání, ale oficiální zdůvodnění bylo zjevně jen záminka,“ řekl.

Mládek také sdělil, že nemá k dispozici informace, proč firma z Číny od soukromého obchodu upustila. Odvolání Mládka, podle premiéra Sobotky, s tím spojeno nebylo. „Hlavním důvodem jeho odvolání bylo to, že nezvládl komunikaci ohledně tlaku na snížení cen mobilních operátorů a zlepšení postavení spotřebitelů,“ upřesnil Bohuslav Sobotka. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Tragédie

Podle mě je za vaší podporoujen vypočítavost. Vybrali jste si porzatím 3 nejsilnější kandidáty, ale volí se jen jeden prezident. Jak to tedy chápat? Koho pak opravdu podpoříte? A nechybí vám mezi němi někdo, kdo by hájil pravicové hodnoty?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nord Stream? Dohoda? Nikdo nezmínil. Pavel Janeček si všímá okolností odjezdu emíra

11:57 Nord Stream? Dohoda? Nikdo nezmínil. Pavel Janeček si všímá okolností odjezdu emíra

Náhlý a nečekaný noční odlet katarského emíra z Prahy zpět do vlasti vzbudil spoustu reakcí na tuzem…