Výhrůžka: ČT ničit nebudete! Bolševici a národovci. Do ulic!

04.02.2019 13:45

V Poslanecké sněmovně stále leží dvě neschválené výroční zprávy – za rok 2016 a 2017. Na první pohled vypadá tato informace jako nepříliš důležitá, jenže je to jen na první pohled. Druhý pohled odhalí, že jde o důležitou zprávu, protože může stát na počátku pádu dnešní Rady ČT a dnešního šéfa ČT Petra Dvořáka. Zlomí mu poslanci profesní vaz? Na obranu ČT se chystá demonstrace.

Výhrůžka: ČT ničit nebudete! Bolševici a národovci. Do ulic!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel ČT Petr Dvořák
reklama

Pokud Poslanecká sněmovna neschválí dvě výroční zprávy o hospodaření České televize po sobě, může být odvolán generální ředitel veřejnoprávní televize Petr Dvořák. Prezident Miloš Zeman se nijak netají tím, že by se Dvořáka rád zbavil. Na České televizi nenechává Zeman nit suchou už mnoho let.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Nevynechá jedinou příležitost, aby ji zkritizoval. Byl to také on, kdo poslancům připomněl, že neschválení dvou výročních zpráv ČT po sobě může vést k profesní popravě Petra Dvořáka. A část poslanců si pravděpodobně Zemanovu radu vzala k srdci.  

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Ke schválení zpráv mohlo dojít už v minulém týdnu, jenže poslanci se na téma ČT pořádně pohádali a schválení zpráv bylo odloženo. Na jedné straně sporu stál ministr kultury Antonín Staněk, který veřejnoprávní televizi hájil, a na straně druhé stáli komunisté a poslanci hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury.    

Anketa

Měla by vláda zvýšit daně na tvrdý alkohol a hazard, jak naznačuje premiér Babiš?

78%
22%
hlasovalo: 6244 lidí

Pokud by padla současná rada ČT, hnutí ANO, komunisté a SPD by si mohli vybrat Radu novou, otevřenou názorům těchto tří stran. Spor o Česku televizi však pronikl i na veřejnost. Část občanské společnosti nechce dovolit, aby Českou televizi ovládli právě komunisté a okamurovci. Chtějí Českou televizi takovou, jaká je dnes.

„Říkal jsem před dvěma lety, že jediné, co mě aktivizuje, je atak na Českou televizi. A v takovém případě jsem ochoten jít až za hranu občanské neposlušnosti. ČT nebude rozmrdávat nějaký bolševik nebo národovec,“ vypálil na sociální síti Facebook aktivista Jakub Pitron.

Na 23. února se chystá na Malostranském náměstí v Praze demonstrace na obranu ČT před Zemanem, Babišem a jejich politickými kolegy.

„Sraz na Malostranském náměstí, kde dáme najevo, že nám není jedno, co se v politice u nás v současné době děje stejně jako v ČT, kterou se nám snaží znárodnit. Pak půjdeme na Hradčanské náměstí kde v cca 17 hod. v klidu vše ukončíme vypískáním Miloše Zemana z Hradu. Vlajky, transparenty a nezbytné píšťalky s sebou, prosím,“ stojí u popisu chystané demonstrace.

Komentátor Petr Honzejk má z chystaného protestu radost. Je totiž toho názoru, že jen protesty veřejnosti dokážou KSČM, SPD a Andreje Babiše (ANO) odradit od toho, aby se pokusili ČT ovládnout.  

„Nenechme se mýlit tím, že na televizi útočí hlavně komunisté a SPD, což formálně nejsou vládní strany. Společně s hnutím ANO tvoří neformální koalici se 115 hlasy ve Sněmovně a s Andrejem Babišem sdílejí upřímnou nechuť k nezávislému zpravodajství, publicistice a investigaci. Výmysly poslance KSČM Valenty, že ČT pořádá dehonestační kampaně a je propojená s ‚nikým nevolenými posthavlistickými strukturami‘, jsou jen jinou formou výkřiků o ‚zkorumpované pakáži‘, kterými Andrej Babiš reagoval na jemu nepříjemná zjištění Reportérů ČT. Zájem komunistů, okamuristů a přinejmenším části anoistů na ‚zneškodnění‘ ČT je totožný. Když k tomu připočteme, že minulý týden na TV Barrandov mocně zatroubil k útoku na Českou televizi prezident Miloš Zeman (nejenže vyzval poslance k neschválení zpráv o činnosti ČT a následné výměně managementu, ale dokonce naváděl občany k neplacení koncesionářských poplatků), je zřejmé, že příprava k ofenzivě je v plném proudu,“ varoval Honzejk v textu pro iHNed.cz

Svou roli může vedle protestů veřejnosti sehrát i ČSSD, která se může stavět na obranu ČT. Jenže sociální demokraty může Babiš nakonec obětovat. Jak již bylo naznačeno, ANO, SPD a KSČM mají ve Sněmovně většinu i bez sociální demokracie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

17:46 „Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

„Jsem nasranej!“ „Dělá to jen zlou krev!“ „Nemoc nedělá výjimky, nedělejme je ani my.“ I taková slov…