Vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám a přátelům obětí tragédie, říká Zaorálek

17.07.2014 21:07

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) vyjádřil hlubokou lítost nad tragédií na východě Ukrajiny, kde se k zemi zřítil malajsiský boeing s téměř třemi stovkami lidí na palubě. Prohlášení vydali i ukrajinští separatisté.

Vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám a přátelům obětí tragédie, říká Zaorálek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek

Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) volá spolu s dalšími státníky po co nejrychlejším a nestranném vyšetření tragického pádu letadla MH17.

„Jsem hluboce otřesen a hluboce zarmoucen tragédií, ke které došlo na východě Ukrajiny, kde se dnes zřítilo letadlo MH17 Malajsijských aerolinií. Okolnosti pádu letadla, při kterém byl zmařen vysoký počet lidských životů, musí být co nejdříve a nestranně vyšetřeny. Vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám a přátelům obětí tragédie,“ uvedl ministr. Jeho prohlášení je dostupné na stránkách ministerstva.

V této souvislosti stojí za zmínku i zpráva České televize, která přinesla informaci o tom, že ukrajinští separatisté údajně na východě země našli černou skříňku ze zříceného letounu. Pokud je to tak, mohou mít separatisté k dispozici zásadní informace o tom, co se skutečně stalo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

20:02 Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

Senátor Přemysl Rabas pozval veřejnost na akci, která chce připomenout první návštěvu československé…