Výkonná rada ODS bude řešit situaci po prohraných volbách

15. 10. 2012 6:58

Širší vedení ODS se dnes bude zabývat situací strany po krajských a senátních volbách, v nichž občanští demokraté celkově propadli a uspěla levice. Spíše než příprava na vyjednávání o krajských koalicích, tak občanské demokraty čeká debata o tom, jak bude strana na špatný volební výsledek reagovat a co bude znamenat pro blížící se volební kongres.

Výkonná rada ODS bude řešit situaci po prohraných volbách
Foto: Martin Kovář
Popisek: V Polygonhousu proběhla Výkonná rada ODS
reklama

Předseda strany Petr Nečas (ODS) uznal, že volby byly porážkou pravice. Považuje to ale za obvyklou daň za to, že ODS vede celostátní vládu. Sám prý nese odpovědnost hlavně za výkon vlády a sněmovní volby. Neúspěšné volby ale zřejmě zvýší napětí v ODS, kterou čeká už za tři týdny volební kongres. Na konci října navíc Sněmovna bude rozhodovat o vládním daňovém balíčku, s nímž spojila Nečasova vláda důvěru. Opoziční ČSSD Nečasův kabinet kvůli neúspěchu vládních stran v krajích vyzývá k odchodu.

Tluchoř zná příčinu prohry

Jediným krajem ze třinácti, v němž ODS zvítězila, je Plzeňský. Ani v tomto kraji se jí navíc nemusí podařit získat hejtmanský post, protože za ní skončily ČSSD a KSČM. Lídrem v kraji byl někdejší ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, jehož Nečas ze svého kabinetu bez přesvědčivého vysvětlení odvolal.

Nečasův stranický kritik poslanec Petr Tluchoř, který spolu s dalšími pěti poslanci ODS odmítl vládní daňový balíček, prohlásil, že za špatný volební výsledek nemohou krajští a senátní kandidáti ODS. Ukázalo se podle něj, že je chybou opouštět program ODS.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

17:46 „Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

„Jsem nasranej!“ „Dělá to jen zlou krev!“ „Nemoc nedělá výjimky, nedělejme je ani my.“ I taková slov…