Vyližte si! Jaromír Soukup probral Kouzelníka Žita z ČT a umělce. A Bakalu. Ti nebudou rádi

08.01.2019 12:15

Již druhý Týden s Jaromírem Soukupem v tomto roce pojal moderátor jako přehlídku novoročních předsevzetí politiků. A obul se do České televize a jejího ředitele za černobílé vidění světa a za pohádku, která chvíli po Vánocích hýbala internetem. „Dodneška vídávám v temných zákoutích své mysli Kouzelníka Žita. Já se toho nemůžu zbavit. Má pořád jeden výraz a chce pořád koncesionářský poplatky na údajně velkou výpravnou pohádku,“ ohodnotil dílo režiséra Zelenky, kterého vzápětí zkritizoval za to, jak se vyjadřoval o kriticích.

Vyližte si! Jaromír Soukup probral Kouzelníka Žita z ČT a umělce. A Bakalu. Ti nebudou rádi
Foto: Repro TV Barrandov
Popisek: První novoroční díl Týdne s Jaromírem Soukupem
reklama

Soukup začal svůj Týden předsevzetími politiků. První nemohl být nikdo jiný než Miroslav Kalousek, u kterého Soukup pustil nahrávku jedné z epizod, kdy Kalousek hovořil v podroušeném stavu, a odvodil z toho, že si Kalousek předsevzal méně pít. Ale pak smířlivě dodal, že má Miroslava Kalouska docela rád, protože je to „rovný chlap“ a na rozdíl od mnoha ostatních, kteří byli v pořadech JS zmíněni, ho ještě nežaloval. Dále si Soukup kopl do Dana Ťoka, který prý chce dokončit alespoň 28 metrů dálnic.

Anketa

Je Jan Hamáček dobrý předseda ČSSD?

5%
81%
hlasovalo: 6071 lidí

Umělé sluníčko patřilo ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi a jeho „loutkovodiči“ Miroslavu Pochemu. Soukup připomenul pakt o uprchlících a pakt o migraci a žertoval, že už zase zapomenul, který z nich bylo dobré podepsat a který ne, a snažil se vzpomenout si, jaká že to byla definice uprchlíka, jež ho odlišuje od migranta: „Víte, jakej je rozdíl mezi uprchlíkem a migrantem? Myslím, že říkali, že jeden má papíry a druhej nemá. A když má papíry, tak je to migrant. A to je špatně. A když nemá papíry, tak je to uprchlík a to je dobře,“ vzpomínal Soukup na odůvodnění Tomáše Petříčka, proč byl jeden pakt podepsán a druhý ne.