Vymočil se na Koněva? Šíří se drsný obrázek, naštve Ovčáčka i Soukupa

30.08.2019 12:08

Z hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka si kdosi tropí šprťouchlata. Ze státního úředníka, který se přišel poklonit památce sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva. Někdo se snaží veřejnost v žertu přesvědčit, že Ovčáček se nešel Koněvovi poklonit, ale pořádně ho počůrat.

Vymočil se na Koněva? Šíří se drsný obrázek, naštve Ovčáčka i Soukupa
Foto: Hanka Brožková - KPR
Popisek: Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta republiky

Kolem pomníku maršála Sovětského svazu Koněva to stále vře. Poté, co kdosi polil maršálův pomník rudou barvou, aby připomněl, že armádní velikán má na rukou také krev nevinných lidí. Koněv na jedné straně osvobodil řadu zemí východní Evropy od hrůzovlády nacistického Německa, ale na straně druhé v roce 1956 utopil v krvi touhu Maďarů po svobodě.

Anketa

Myslíte, že vláda ANO + ČSSD s podporou KSČM vydrží na tomto půdorysu až do roku 2021?

90%
hlasovalo: 9533 lidí

Na Praze 6 se proto rozjela debata o tom, zda by pomník neměl zmizet z veřejného prostranství a měl by být přesunut např. na půdu velvyslanectví Ruské federace, nástupnického státu Sovětského svazu. Pro odsun pomníku se vyslovil i starosta Prahy 6 Ondřej Kolář z TOP 09.

Proti němu se postavil hradní mluvčí Jiří Ovčáček, který se k pomníku přišel poklonit.

Jenže na sociální síti si z něj někdo vystřelil, když nepravdivě naznačil, že Ovčáček se nepřišel k pomníku poklonit, nýbrž si k němu šel jen odskočit na malou. Obrázek po sociální síti šíří aktivista Pavel Malina.

Obrázek nese i logo hnutí List Jaromíra Soukupa. O generálním řediteli TV Barrandov Jaromíru Soukupovi je přitom známo, že by se takovýmto způsobem pravděpodobně na Ovčáčkovu adresu nevyjadřoval. Naopak nechal státnímu úředníkovi Ovčáčkovi prostor na realizaci vlastní talk show. Do jejího prvního vysílání si Ovčáček pozval ministryni financí za hnutí ANO Alenu Schillerovou.

Není bez zajímavosti, že vederní Prahy 6 se rozhodlo nechat sochu zakrýt. Aby ji uchránilo před vandaly. ČTK to dnes řekl mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek.