Vyplácení doplatků na bydlení omezí i Karlovy Vary

14.08.2019 13:20

Vyplácení doplatků na bydlení omezí i město Karlovy Vary. Takzvané opatření obecné povahy se ale bude týkat pouze konkrétní adresy kvůli problémové ubytovně.

Vyplácení doplatků na bydlení omezí i Karlovy Vary
Foto: Václav Fiala
Popisek: Karlovy Vary po skončení filmového festivalu
reklama

Vyhlášení bezdoplatkové zóny už schválili radní na základě dvouletého sběru dat, opatření začne platit v následujících týdnech. ČTK to řekl náměstek primátorky Petr Bursík (ODS).

„Je to určeno pouze na konkrétní popisné číslo. Jedná se o ubytovnu Tygr na Moskevské ulici. Problémy tam dlouhodobě zaznamenávala státní policie, městská policie, sociální odbor i občané, kteří sepsali i petici. Na základě těchto podnětů město jako vztyčený prst pro ostatní tuto zónu stanovilo jako bezdoplatkovou,“ řekl Bursík.

Vietnamský majitel ubytovny podle vedení města dlouhodobě nerespektoval výzvy města a její obyvatelé opakovaně narušovali sousedské soužití v lokalitě. Lidé, kteří se na ubytovnu v budoucnu přistěhují, tak nebudou moci získat doplatek na bydlení.

Krajské město se tak připojilo k řadě dalších měst v kraji, která k podobnému roku postupně přistoupila. Bezdoplatkovou zónu v okolí pěti problematických ubytoven vyhlásilo letos na jaře město Ostrov, na problémových adresách je zavedena i v Chebu, Aši nebo Chodově. Jako první v ČR omezilo vyplácení doplatků město Sokolov už v roce 2017. Podle jeho vedení se situace ve městě díky tomu částečně zlepšila, opatření částečně zamezilo dalšímu stěhování nových nepřizpůsobivých obyvatel do města.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Novinář Etzler při „veřejnoprávní“ debatě o Číně zvedl ze židle Nečase: Když někdo nemá rád prezidenta, vytáhne se čínská karta!

18:43 Novinář Etzler při „veřejnoprávní“ debatě o Číně zvedl ze židle Nečase: Když někdo nemá rád prezidenta, vytáhne se čínská karta!

REPORTÁŽ „Vůbec neberu Číně ten obrovitý pokrok. To byl největší ekonomický pokrok v historii lidstv…