Vyplácení doplatků na bydlení omezí i Karlovy Vary

14.08.2019 13:20

Vyplácení doplatků na bydlení omezí i město Karlovy Vary. Takzvané opatření obecné povahy se ale bude týkat pouze konkrétní adresy kvůli problémové ubytovně.

Vyplácení doplatků na bydlení omezí i Karlovy Vary
Foto: Václav Fiala
Popisek: Karlovy Vary po skončení filmového festivalu

Vyhlášení bezdoplatkové zóny už schválili radní na základě dvouletého sběru dat, opatření začne platit v následujících týdnech. ČTK to řekl náměstek primátorky Petr Bursík (ODS).

„Je to určeno pouze na konkrétní popisné číslo. Jedná se o ubytovnu Tygr na Moskevské ulici. Problémy tam dlouhodobě zaznamenávala státní policie, městská policie, sociální odbor i občané, kteří sepsali i petici. Na základě těchto podnětů město jako vztyčený prst pro ostatní tuto zónu stanovilo jako bezdoplatkovou,“ řekl Bursík.

Vietnamský majitel ubytovny podle vedení města dlouhodobě nerespektoval výzvy města a její obyvatelé opakovaně narušovali sousedské soužití v lokalitě. Lidé, kteří se na ubytovnu v budoucnu přistěhují, tak nebudou moci získat doplatek na bydlení.

Krajské město se tak připojilo k řadě dalších měst v kraji, která k podobnému roku postupně přistoupila. Bezdoplatkovou zónu v okolí pěti problematických ubytoven vyhlásilo letos na jaře město Ostrov, na problémových adresách je zavedena i v Chebu, Aši nebo Chodově. Jako první v ČR omezilo vyplácení doplatků město Sokolov už v roce 2017. Podle jeho vedení se situace ve městě díky tomu částečně zlepšila, opatření částečně zamezilo dalšímu stěhování nových nepřizpůsobivých obyvatel do města.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura v ráži: Kalousku! Hřibe! Silný slovník. Jde o Koněva

20:37 Okamura v ráži: Kalousku! Hřibe! Silný slovník. Jde o Koněva

Předseda SPD Tomio Okamura se na svém facebookovém profilu vložil do sporu o poškozený památník Kon…