Výplaty lékařů nenarostly, stěžují si odbory. Sejdou se proto s Hegerem

17.02.2012 13:57

Odboráři se zlobí. Platy lékařů opět nevzrostly, když se rozhodli vyčkat na lednové výplaty. Navýšení se prý projevilo jen u fakultních nemocnic, a to odborům nestačí. Příští týden se proto sejdou s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem.

Výplaty lékařů nenarostly, stěžují si odbory. Sejdou se proto s Hegerem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel

„Už teď máme informace, že k navýšení platů v krajských nemocnicích nedošlo vůbec nikde,“ uvedla pro Novinky.cz předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková.

Odboráři se totiž rozhodli vyčkat na lednové výplaty lékařů. Navýšení se však ale projevilo jen u fakultních nemocnic, což odborům nestačí.

„Zatím nemám zprávu, že by se to v nějakém jiném typu nemocnic vůbec vyplatilo,“ souhlasí s tvrzením Žitníkové i Martin Engel, šéf Lékařského odborového klubu. Dokonce prý ani v zařízení řízených přímo ministerstvem zdravotnictví není navýšení v pořádku.

„Ani tam to (navýšení) neproběhlo způsobem, na kterém jsme se domlouvali. Často proběhlo formou odměny, někde dokonce došlo na varianty vyplácení přes vedoucí zaměstnance, kteří budou peníze dělit,“ tvrdí Engel.

Příští týden v úterý se proto odboráři setkají s Leošem Hegerem. „Pokud se nedohodneme s ministrem, budeme o tom jednat s premiérem. Žádáme jej o jednání už téměř třetí měsíc, a zatím s námi ještě nejednal,“ postěžovala si Žitníková.

Po jednání se odbory dohodnou na další krocích, vyloučené nejsou ani protesty. „Bude záležet na tom, jak se k tomu postaví předsedové jednotlivých nemocnic a jak se k tomu postaví zaměstnanci,“ uvedla. Engel si zatím tak jistý není: „Zatím je to otevřené.“

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peníze z Karibiku roznášeli po Praze. Babiš dál rozjel kauzu Michalik

18:40 Peníze z Karibiku roznášeli po Praze. Babiš dál rozjel kauzu Michalik

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) si ani první adventní neděli nenechal ujít příležitost, aby se p…