Výpočet prestižní londýnské univerzity: Tolik by Brity stál odchod z EU

19.03.2016 18:36

V případě, že by Velká Británie odešla z Evropské unie, každá domácnost by na to doplatila téměř 2,5 tisíce korunami měsíčně. Informuje o tom server ČT24.cz.

Výpočet prestižní londýnské univerzity: Tolik by Brity stál odchod z EU
Foto: Archiv
Popisek: Libra
reklama

Ročně by tak průměrný příjem britské domácnosti poklesl nejméně o 850 liber, což je zhruba 29 tisíc korun. K poklesu by došlo kvůli nižším příjmům ze zahraničního obchodu. Uvedla to Londýnská ekonomická škola (LSE). Velká Británie by po odchodu z Unie musela mít podobný status jako Norsko, to znamená mít dohodu o volném obchodu. 

Pesimistické odhady tak dokonce uvádějí dvojnásobný pokles.

  • Původní text ZDE

„Odchod z EU znamená významný náklad pro reálné mzdy a důchody,“ nechal se slyšet ředitel centra LSE pro ekonomickou výkonnost John Van Reenen. 

Referendum o budoucnosti Velké Británie se uskuteční v červnu. Současný premiér David Cameron je sice pro setrvání Británie v EU, někteří jeho ministři však vyzývají k odchodu z Unie. Důvodem je prý omezování svrchovanosti a zatěžování státního rozpočtu Velké Británie. Sám Cameron však upozorňuje na ekonomická rizika, neboť Unie je pro Británii největším obchodním partnerem. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

20:53 Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

Piráti mají dost politických zkušeností, aby zvládli vládnout zemi, a mají i dostatek odborníků. V t…