Vypráskejte, ku*va, toho Sobotku! Totálně to podělal. Průzkum, který potápí ČSSD, rozjel opravdu silná vyjádření

02.04.2017 18:44

Hnutí ANO by sněmovní volby vyhrálo s velkým náskokem 32 procent hlasů. Oproti tomu sociální demokraté mají jen 12,5 procenta a na záda jim dýchají komunisté s 11,5 procenta. Na výsledky volebního modelu společnosti Kantar TNS, jehož znění dnes zveřejnila Česká televize, reagují na sociálních sítích mnozí glosátoři politického dění.

Vypráskejte, ku*va, toho Sobotku! Totálně to podělal. Průzkum, který potápí ČSSD, rozjel opravdu silná vyjádření
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo ČSSD
reklama

„To už je pro Sobotkovu ČSSD doslova debakl, ale zasloužený,“ poznamenal k průzkumu advokát a proruský aktivista, někdejší senátor za ČSSD Jiří Vyvadil. Dvacetiprocentní ztráta na Babišovo ANO je podle něj šílená. „Těch důvodů je samozřejmě více: Tím hlavním, že Sobotka nechápe, že už svou existencí ČSSD škodí. Tím daleko jasnějším je až únavná a nudná trvalá antibabišovská kampaň. Na ty údajné problémy s dluhopisy, které kdysi založil Kalousek, ale dnes je vyčítá jen Babišovi, skočily jako idioti všechny politické strany. Zvlášť mě šokovala KSČM, která takhle Kalouskovi slouží. Mimochodem, nijak jí to samozřejmě nepomáhá,“ poznamenal Vyvadil. Babiše podle něj tato kampaň opět jasně posiluje. „Není možné soudit, s kým ANO půjde do koalice, ale lze soudit, že má rozhodně několik variant. A to je rozumné. Evidentně je ANO politickým hegemonem naší politické scény a bude zajímavé, s kým premiér Babiš vytvoří vládu...,“ zkonstatoval.

Průzkum ZDE

Bývalý europoslanec Libor Rouček (ČSSD) se pak k průzkumu vyjádřil poměrně jízlivě. „Teď mi volal jeden novinář, abych okomentoval průzkum veřejného mínění, kde je ČSSD na 12,5 procenta. Řekl jsem mu, ať se obrátí na vedení ČSSD, že já se jdu raději dívat na fotbal. Jen že mě děsně štve bezmocně pozorovat, kam spěje strana, se kterou jsem spojil téměř 40 let svého života,“ uvedl. 

Anketa

Jak dopadne ČSSD ve volbách do sněmovny?

5%
20%
56%
13%
hlasovalo: 10837 lidí
 
„Babišiáda vám nějak nevychází a vypráskejte ku-va toho Sobotku,“ napsal si pak na sociální síti jeden ze zakladatelů skupiny na podporu prezidenta Miloše Zemana, Vilém Rössler.

Publicista a vědec Boris Cvek pak výsledek ČSSD okomentoval s pomocí matematiky. „ČSSD na necelých 13 %... To už je jako za Grosse. ANO by udělalo většinu jak s ČSSD, tak s KSČM, tak s ODS (tam jen 101). Všechny strany bez komunistů a bez ANO 90 mandátů (včetně Okamurových 12 mandátů), tedy protibabišovská koalice by musela mít podporu komunistů a zároveň by v ní musela být pravice... Levice celkově 63 mandátů, o 20 méně než dnes, ANO by stouplo o 34 mandátů ze 47 na 81,“ vypočítal Cvek.

„Tohle začíná bejt hodně divný. Babiš se ani nehne a ČSSD spadne o 8 procent? Takže Sobotka to totálně, ale totálně podělal? A kam šlo těch 8 % od ČSSD?“ zeptal se občanský aktivista Tomáš Peszynski ve svém příspěvku.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

21:29 Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

Český rozhlas pátral po tom, jak se mladým lidem shání vlastní bydlení. „Je to hrozně nespravedlivý,…