Vyřadit z vysílání ruské TV. Mazat z internetu věci jako video ,,Ja ruskyj okupant". Sledovat styky s ruskou mocí. Takové návrhy přišly z okolí Babiše

18.03.2015 12:11

Jak čelit propagandě, kterou šíří Putinův režim do Evropy? Tomu se bude kromě jiného údajně věnovat nadcházející summit Evropské unie. Novinář Lidových novin a ředitel Andrejem Babišem založeného think-tanku Institut pro politiku a společnost, Jan Macháček, přichází již teď s několika návrhy.

Vyřadit z vysílání ruské TV. Mazat z internetu věci jako video ,,Ja ruskyj okupant". Sledovat styky s ruskou mocí. Takové návrhy přišly z okolí Babiše
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Ruský prezident Vladimir Putin
reklama

Podle Macháčka rozhodně nelze čelit propagandě autoritativního státu jako je Rusko propagandou demokratického státu. V úvahu by ale prý připadalo například nařídit médiím zákonem, aby zveřejnila své konečné vlastníky.

Novinář rovněž uvažuje, zda když se v rámci sankcí uvažuje o odpojení Ruska od mezinárodního platebního systému SWIFT, není důvod odejmout například ruské kabelové televizi Russia Today a ruskojazyčným státním kanálům licenci pro kabelové a satelitní vysílání v Evropě i nad Evropou.

Od věci by dle Macháčka rovněž nebylo, kdyby rady pro veřejnoprávní vysílání jednotlivých států dostaly od tajných služeb informace o tom, kdo z veřejných osob, které chodí diskutovat do médií, je ve styku s ruskými diplomaty a ruskou mocí. „Nebo se ti právě vyhoštění špioni z České republiky s nikým nestýkali a nikomu žádné informace a dezinformace neposílali a nepředávali?“ táže se novinář v komentáři pro Český rozhlas.

Evropa by také údajně neměla váhat žádat poskytovatele internetového připojení v rámci EU, aby z internetu stáhli obsah, který vysloveně představuje munici informační války. Příkladem dle Macháčka může být dezinformační video „Ja ruskyj okupant.“

Co dle Macháčka taktéž přestává dávat smysl, je tradiční způsob vyvažování české veřejnoprávní televize. „Jeden host mluví normálně a druhý šíří sofistikovanou ruskou lež a propagandu. To vážně má smysl hrát si na to, že tohle je kýžená vyváženost a objektivita? Vyváženost mezi lží a pravdou?“ uzavírá novinář.

Celý Macháčkův komentář k přečtení ZDE


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

20:47 Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

Senioři starší 80 let, kteří si přejí být očkováni proti covidu, se tento pátek registrovali do vlád…