Výroky prezidenta Zemana o spojenectví s IS považuje turecká ambasáda za nepodložené a nepřijatelné

20.03.2019 18:45 | Zprávy

Turecké velvyslanectví v Praze se ohradilo proti výrokům prezidenta Miloše Zemana, že Turecko je faktickým spojencem teroristického uskupení Islámský stát (IS). Vyjádření považuje za nepřijatelné, podle ambasády vychází z nepodložených obvinění. Velvyslanec Ahmet Necati Bigali v prohlášení zaslaném ČTK zdůraznil, že Turecko bylo zakládajícím členem globální aliance proti IS.

Výroky prezidenta Zemana o spojenectví s IS považuje turecká ambasáda za nepodložené a nepřijatelné
Foto: Twitter J. Ovčáčka
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman

„Výroky prezidenta Miloše Zemana o Turecku jsou nešťastné, nepřijatelné a jsou založené na nepodložených obviněních,“ uvedl Bigali. Turecké velvyslanectví podle něj Zemanova slova ostře odmítá.

„Turecko jako aktivní člen globální koalice proti IS od jejího založení tvrdě bojovalo proti IS jak vlastními prostředky, tak svými příspěvky pro tuto koalici. V tomto směru to byla právě zásadní role, kterou sehrálo Turecko, co pomohla přeměnit IS v neefektivní teroristickou organizaci,“ uvedl velvyslanec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

Je to pravda?

Je pravda, že v pracovní době jezdíte na dovolené, k cestám používáte diplomatický pas a jezdíte tam tak ke všemu za naše peníze?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rána kampani SPOLU jako od Karlose Vémoly. „Je to jasné.“

15:00 Rána kampani SPOLU jako od Karlose Vémoly. „Je to jasné.“

Rána kampani SPOLU? Ministr zahraničí Lipavský se pochlubil momentkou z turnaje v bojových sportech.…