Australská imigrační politika, často kritizovaná pro svou tvrdost vůči nově příchozím, spočívá v tom, že noví žadatelé o azyl, kteří se do země snaží dostat lodí, jsou okamžitě posláni zpět, případně odesláni do táborů na ostrovech Nauru a Nová Guinea, kde jsou drženi do té doby, dokud není jejich žádost vyřízena.
Kurz uvedl, že ho k tomuto názoru přiměl pohled na současný stav vyjednávání s Tureckem. Přiznal se, že je ohledně budoucnosti dohody s Tureckem, která má zredukovat počet migrantů proudících do Evropy, velice skeptický.
„Podobný model byl již použit v první polovině dvacátého století ve Spojených státech, kdy byli nově příchozí migranti mířící do New Yorku drženi na Ellis Islandu,“ zmínil rakouský politik.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
EU , kurz , Rakousko , migranti , thelocal.at
autor: fib
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy
Matěj Gregor a bývalý europoslanec Jan Zahradil rozebírají aktuální hrozby, které podle nich otřásaj…
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 14:09 Podporovalo Rusko Trumpa? Aféra FBI nabírá úplně jiný směr
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková