Vyskočila pustili do ČT. Nabádal k úctě. Holubová za „tým generál“ hrozila pokračováním války

28.01.2023 7:50 | Ze sítí

Prezidentské volby vrcholí. Příznivci obou kandidátů dávají znát, na čí straně jsou jejich sympatie. Česká televize si pro svoje natáčení vybrala dva zástupce herecké profese. Eva Holubová byla často k vidění i na veřejnosti jako velká podporovatelka Petra Pavla, zatímco Ivan Vyskočil se netajil svými sympatiemi k Andreji Babišovi. V případě neúspěchu svého kandidáta je Holubová připravena dál bojovat. Vyskočil bude vítěze volby s úctou respektovat.

Vyskočila pustili do ČT. Nabádal k úctě. Holubová za „tým generál“ hrozila pokračováním války
Foto: Scren ČT24.cz
Popisek: Eva Holubová podporuje Petra Pavla

„Mám důvěru v jeho schopnosti, protože on je velmi proškolený diplomat, tak jak jsem ho měla možnost poznat. Bere prezidenta jako službu a nebere naší republiku jako svůj závod,“ svěřila se Eva Holubová České televizi se svými důvody, proč její hlas dostal Petr Pavel.

„Především je ekonom, umí jednat, má spoustu kontaktů a není tolik závislý na Američanech,“ míní Ivan Vyskočil o Andreji Babišovi.

Rozdílný je i jejich pohled na situaci po volbách.

„Já nedoufám, já věřím, že vyhraje Petr Pavel,“ prohlásila Holubová. Své přesvědčení vyjádřila i během kampaně, kdy se svým favoritem a s jeho manželkou absolvovala demonstraci na Staroměstském náměstí i debatu v televizním studiu. „A kdyžtak se mě zeptejte potom, kdyby to dopadlo jinak. Ale prohraná bitva není prohraná válka,“ burcuje Holubová s tím, že se dalo dohromady spousta lidí a to ji nabíjí.

Její pohled na situaci po volbách tak ostře kontrastuje s tím Vyskočilovým.

„Pokud by vyhrál pan Babiš, budu samozřejmě radši, i když taky se všemi jeho věcmi nejsem spokojenej, ale budu radši,“ uvedl Ivan Vyskočil. „Pokud vyhraje pan Pavel, tak se z toho taky nezblázním,“ je připraven přijmout i zvolení kandidáta, se kterým nesympatizoval. „Úcta k prezidentské funkci by měla zůstat u každého,“ je si jistý herec.

Dodejme, že jak Holubová, tak Vyskočil volili své favority už v kole prvním. A o tom, kdo z nich bude mít větší radost po skončení volby, bude jasno za pár hodin.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: MaA

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Novotný sprostě urazil senátorku Hamplovou. Mentální ho*nocuc, napsali mu

7:39 Novotný sprostě urazil senátorku Hamplovou. Mentální ho*nocuc, napsali mu

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) se na sociální síti velmi nevybíravě pustil do senátorky Jan…