Výsledek soudu se mnou si tipovat neodvážím, přiznal Bárta

07.08.2012 18:38

Poslanec Věcí veřejných Vít Bárta dnes uvedl, že nebude kandidovat na místo hejtmana v Plzeňském kraji. Svou politickou kariéru spojuje s ideovou konferencí VV, ale hlavně s tím, jak dopadne jeho odvolací soud. Řekl to v rozhovoru pro server iDNES.cz.

Výsledek soudu se mnou si tipovat neodvážím, přiznal Bárta
Foto: tan
Popisek: Vít Bárta v nedělní Partii na Primě

Bárta přiznává, že čekal, že bude soud o něco dříve. Do konce roku by ale o tom, zda korumpoval, a zda soud uvěří jemu nebo Jaroslavu Škárkovi, rozhodne. „Jsem už poučen tím, že jsem před soudem také viděl jen dvě možnosti. Buď že soud uvěří panu Škárkovi, nebo že uvěří mně. To, že soud uvěří mně, že pan Škárka je podvodník, ale zároveň nabídka bezúročné půjčky bude pojmenována jako korupce, byla pro mě třetí cesta, kterou jsem neočekával,” popisuje Bárta.

Faktický šéf Věcí veřejných nepovažuje za důležité, zda strana ve volbách uspěje, ale to, že stále bojuje. “Když se podíváte, že strana LIDEM nestaví žádné kandidáty v krajích, žádného senátora, tak to, že se Věci veřejné přes všechny útoky staví do voleb, je úctyhodná snaha se nevzdát a dál bojovat,” řekl.

Bárta také často kritizuje exministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. “Já jsem považoval za klíčové upozornit na to, že pan Pospíšil je v rukou kmotra, pana Jurečka, a myslím, že i slovy pana premiéra, že odchodem pana Pospíšila z vlády končí vliv pana Jurečka v Praze, se má slova naplnila. Jsem rád, že kvůli mě pan Jurečko vylezl ze své nory, ze své skrýše a začal se projevovat. A že se ukázalo, jakým způsobem se řídí plzeňská ODS,” uvedl Bárta.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Žena z menšinové společnosti mi na ztracenou simkartu provolala skoro sedm tisíc.“ Rázná starostka vítá zákon „třikrát a dost“. Jenže neziskovky...

17:15 „Žena z menšinové společnosti mi na ztracenou simkartu provolala skoro sedm tisíc.“ Rázná starostka vítá zákon „třikrát a dost“. Jenže neziskovky...

„Nechceme dál přihlížet tomu, že někteří lidé si udělali živobytí z čerpání dávek, a za solidaritu s…