Vysmátý Miloš Zeman a vedle něj zplihlý Michal Horáček. Tak by to prý vypadalo, kdyby se dnes volil prezident

27.06.2016 12:51

Agentura SANEP zveřejnila výsledky průzkumu, který ukazuje, kdo by vyhrál prezidentské volby, kdyby se konaly v tuto chvíli. Jasným vítězem by byl stávající prezident Miloš Zeman. Pozornosti voličů však neuniká ani Václav Klaus, jenž by nebyl bez šancí, kdyby se rozhodl do tohoto boje vstoupit.

Vysmátý Miloš Zeman a vedle něj zplihlý Michal Horáček. Tak by to prý vypadalo, kdyby se dnes volil prezident
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

„V případě aktuálního konání všelidových prezidentských voleb by v prvním kole ze 17 uvedených kandidátů získali nejvíce hlasů stávající prezident Miloš Zeman (29,5 %) a textař, spisovatel a producent Michal Horáček (12,9 %). Není bez zajímavosti, že v prvním kole prezidentských voleb, kterých by se v červnu zúčastnilo 64,3 % voličů, získal třetí největší počet hlasu exprezident Václav Klaus s podporou 6,2 % voličských hlasů,“ píše agentura SANEP.

Ve druhém kole by se pak utkali Miloš Zeman a textař Michal Horáček, přičemž první jmenovaný by podle průzkumu získal 56 procent hlasů voličů. Předpokládaná volební účast by zřejmě činila 61 procent. Výsledky agentura SANEP ilustrovala grafem, v jehož sloupcích se Miloš Zeman spokojeně usmívá, zato jeho potenciální soupeř se tváří spíše zklamaně.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Průzkum také naznačuje, že by se váhající voliči přiklonili spíše ke stávající hlavě státu, takže se nenaplňuje představa, že se ve druhém kole spojí voliči proti Miloši Zemanovi. Prezident si udržuje přízeň voličů svými pronárodními postoji.

Průzkum naleznete zde

„O tom, že stávající hlava státu Miloš Zeman se těší stále velmi vysoké podpoře voličů, svědčí i aktuální zjištění, že pro 27,4 % veřejnosti má prezident M. Zeman své chyby, ale zároveň reprezentuje většinu obyvatel ČR. S tvrzením, že prezident M. Zeman hájí národní zájmy naší země, pak souhlasilo 26,8 % dotázaných. ... Na druhé straně se 18,9 % dotázaných ztotožňuje s tvrzením, že je prezident M. Zeman ostudou naší země či že odkloňuje naši zemi na východ, s čímž souhlasí 10,2 % dotázaných,“ doplňuje agentura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

22:52 „Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

Lídři Zlínského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastni…